Amazon Kindle Fire OS 3.1 de Goodreads yeniliği

Amazon Kindle Fire OS 3.1 de Goodreads yeniliği

Amazon’un hayli ilgi gören Kindle serisi tabletleri esas olarak özelleştirilmiş Android işletim sistemi sayesinde kullanıcıları eğlenceye boğuyor. E-kitap okuyucu olarak başlayan ve medya merkezine dönüşen bu tabletlere özel geliştirilmiş olan Kindle Fire OS işletim sistemi güncellendi. Yeni sürüm olan 3.1 ile çok sayıda yenilik geliyor. Sadece en yeni Kindle Fire HD ve Kindle Fire HDX modellerini hedef alan güncellemeyle kullanıcı deneyimi zenginleşiyor.

amazon-130925

Fark edilen ilk yenilik Amazon’un kısa süre önce satın aldığı Goodreads e-kitap topluluğunu işletim sistemine entegre etmiş olması. Beğendiğiniz mesajları paylaşma imkanı veren Goodreads topluluğunda incelemeler, öneriler ve yazarlara ait özel profil sayfaları yer alıyor. Kitapları değerlendirme, puanlama, önerme ve Amazon’dan alınmış Kindle kitaplarını Goodreads hesabına ekleme seçeneği var.

SharePoint desteği eklendi, doğal VPN arabirimi sunulmaya başlandı, Kerberos desteği geldi. İşletmeleri hedef alan bu yeniliklere ek olarak bulut koleksiyonu yardımıyla kitap, dergi, gazete ve uygulamalardan oluşan arşiv daha kolay biçimde organize edilebiliyor. Amazon Whispersync teknolojisiyle farklı Kindle cihazlar arasında veri eşleşmiş oluyor ve güncel kalıyor. Sesli komut verme sistemi online modda çok sayıda dil destekliyor. Offline modda sadece İngilizce mümkün. Kablosuz çıktı alma, performans ve batarya ömrünü arttıran iyileştirmeler de var.

Yorum yazın