AMD, tümleşik işlemci pazarına oynuyor

AMD, tümleşik işlemci pazarına oynuyor

AMD, yeni nesil “Jaguar” CPU mimarisine ve AMD Radeon 8000 serisi grafik işlemcisine sahip tek yonga üzerinde bir çözüm olan yeni AMD Tümleşik G Serisi Yongada Sistem (System-on-Chip (SOC)) platformunu tanıttı.  Yeni AMD Tümleşik G Serisi SOC platformu, PC sektörü dışındaki hızlı büyüyen pazarlara özellikle tümleşik sistemler ile odaklanmanın yeni bir adımını oluşturuyor.  

AMD Embedded G-Series SOC Die ShotAMD, Tümleşik G Serisi SOC platformun, önceki AMD Tümleşik G Serisi APU’ya göre yüzde 113 daha fazla CPU performansı sunduğu ve endüstri standardı hesaplama ağırlıklı performans ölçüm programlarında Intel’in Atom işlemcilerine karşı daha üstün olduğu iddiasında. AMD,  yeni platformun tümleşik uygulamalar için DirectX 11.1, OpenGL 4.2x ve OpenCL 1.2 desteğiyle paralel işlem ve yüksek performanslı grafik işlemlerini mümkün kılarak, grafik performansında da önceki AMD Tümleşik G Serisi APU’ya ve Intel Atom’a göre üstünlük gösterdiğini duyuruyor.

Yeni işlemci ailesinde, 9W – 25W seçenekli x86 uyumlu ürün kategorisi ve seçmeli özelliklerle watt başına daha iyi performans sunuluyor.

Yorum yazın