AMD’den yeni nesil 3 APU geliyor

AMD’den yeni nesil 3 APU geliyor

AMD, 2013 A Serisi ve E Serisi Mobil Hızlandırılmış İşlemci (APU) ailesine katılan üç yeni modeli duyurdu.

AMD KabiniYeni APU’lardan ilki, 2013 AMD Elit Mobil APU (eski kod adı “Temash”): 28nm, dört çekirdekli x86 yongada sistem (system-on-chip – SoC) APU’su olarak küçük tasarımlı dokunmatik dizüstü, tablet ve 13 inçten küçük hibrid cihazlara güç verme amacı ile tasarlanmış.

AMD A Serisi APU olarak sunulan bu yeni platformun çift çekirdekli (A4) ve dört çekirdekli (A6) modelleri, “Jaguar” x86 mikroişlemci (CPU) çekirdeklerini Yeni Nesil Grafik Mimarisi AMD Radeon 8000 Serisi grafik işlemcilerle birleştiriyor.

İkinci APU ise 2013 AMD Genel Bilişim APU (eski kod adı “Kabini”): Giriş düzeyindeki ve küçük tasarımlı dokunmatik dizüstü bilgisayarlar için dört çekirdekli çözüm . İki veya dört adet “Jaguar” x86 CPU çekirdeği ile Yeni Nesil Grafik Mimarisi AMD Radeon 8000 Serisi grafik işlemcinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan APU, yüksek performans ve tam gün pil ömrü vaat ediyor.

Üçüncü APU da yeni, daha düşük tüketimli 2013 AMD Elit Performans APU (eski kod adı “Richland”) modelleri, üst düzey ultra ince dizüstü bilgisayarlarda en iyi grafik ve bilişim olanaklarını sağlama iddiasını taşıyor.

AMD A Serisi APU ailesinin en üstünde yer alan A8 ve A10 modelleri, performans sınıfı APU’lar arasında en iyi grafik ve işlemci performansını ve pil ömrünü sunma amacının yanında kullanıcı deneyimini zenginleştirmeye yönelik yeni özellikleri ve eğlence uygulamalarını üst düzey ultra ince dizüstü bilgisayarlara taşıyacak.

Yorum yazın