Android Geliştirici Günleri 2013, 14 – 15 Haziran’da

Android Geliştirici Günleri 2013, 14 – 15 Haziran’da

Android Geliştirici Günleri 2013, 14 – 15 Haziran tarihlerinde Ankara ODTÜ KKM’de  gerçekleşecek. Ülkemizden ve dünyanın farklı kentlerinden Google Geliştirici Grupları ve Teknoloji topluluklarının birlikte hazırladığı etkinlikte, 7 farklı ülkeden 15 organizatör topluluk bulunuyor. Toplam  60 konuşmacının olduğu etkinlikte, 20 konuşmacı yurt dışından geliyor. 1500 katılımcı bekleniyor.

android developer daysAndroid Geliştirici Günleri, katılımın ücretsiz olduğu, gönüllüler tarafından organize edilen ve Türkiye’de teknoloji geliştiriciliğini küresel seviyeye çıkarmak için bir kıvılcım olmayı hedefleyen, Android teknolojileri ve mobil dünya üzerine seminerler ve yarışmalar içeren bir teknoloji konferansı olarak tanımlanıyor.

Etkinlikte Lars Vogel, Eric Lafortune, Bernd Schulze, Mark Allison gibi Android dünyasının tanınmış isimleri konuşmacı olarak yer alıyor. Etkinlikte ayrıca, 14 Haziran Cuma günü 13.30’da başlayacak ve 15 Haziran Cumartesi günü 13.30’da son bulacak olan yarışmada, Android geliştiricileri 24 saat aralıksız kod yazarak yarışacaklar. Yarışmada dereceye girenlere çeşitli hediyeler verecek.

Android Geliştirici Günleri’ne katılanlara Dubai’de iş kurma fırsatı sunan, pazara çıkabilecek yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin arandığı Innov-a-thon’Lite girişimcilik yarışmasının Ankara ayağı da etkinlik http://www.androidgelistiricigunleri.com/ http://www.androiddeveloperdays.com/ kapsamında gerçekleşiyor. 3 saatlik maraton sonunda kazanan gruplara Dubai’de fikirlerini gerçekleştirme imkanı için ulaşım, konaklama ve danışmanlık gibi kaynaklar Turn8 tarafından sunuluyor.

Yorum yazın