Android Jelly Bean 4.3’lü ilk ürün: Asus Nexus 7

Android Jelly Bean 4.3’lü ilk ürün: Asus Nexus 7

ASUS ile Google, bugüne kadarki en net tablet ekranına sahip olma iddiasında olan ve güç kablosu kalabalığını ortadan kaldıran dahili kablosuz şarja sahip 7 inç bir portatif cihaz olan Nexus 7’yi tanıttı. 

Asus_Nexus_7323ppi (pixels-per-inch/inç-başına-düşen-piksel) için 2,3 milyondan fazla piksel barındıran, canlı bir 7 inç Full HD ekranlı yeni Nexus 7, ASUS TruVivid teknolojisi ile renk netliğini ve parlaklığını iyileştirirken IPS ekran teknolojisi 178 derece görüntüleme açıları sağlıyor. Çizilmeye dayanıklı Corning Glass yeni Nexus 7’nin sağlamlığını garantiliyor. Nexus 7, 8,65 mm kalınlık ve 290 gr. ağırlığa sahip.

Yeni Nexus 7, performans için 2GB RAM’lı Qualcomm Snapdragon S4 Pro dört-çekirdekli işlemciye sahip. Nexus 7’de  pil ömrü fabrika verilerine göre 10 saate kadar çıkıyor.

Yeni Nexus 7 ayrıca çift-bant Wi-Fi ve HD video yayını, ultra-tepkisel internet taraması ve çok hızlı indirmeler için için opsiyonel 4G LTE de barındırıyor.

Android Jelly Bean 4.3 içeren ilk cihaz

Yeni Nexus 7, dünyanın en sevilen işletim sisteminin son versiyonu olan Android 4.3’e sahip ilk tablet. Tabletler başkalarıyla paylaşımda bulunmak için mükemmel cihazlar ve Android 4.3 de örneğin ebeveynlerin çocuklarına yetişkin içeriklerine erişim sınırlaması getirebileceği kısıtlayıcı özellikler sunuyor.

Yorum yazın