Android telefonlar da ESET koruması altında

Android telefonlar da ESET koruması altında

Mobil güvenliğe yönelik çok yönlü çalışmalarını sürdüren ESET, Windows Mobile ve Symbian işletim sistemlerinden sonra Android işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlara yönelik ürünün Beta sürümünü duyurdu. Akıllı telefonlar ve cep bilgisayarları için geliştirilen ESET Mobile Security for Android, yeni tehditlere karşı benzersiz veri güvenliği sağlıyor.

Proaktif tehdit korumasının lideri ESET, Android platformlara yönelik yeni ürünüyle ürün portföyünü geliştiriyor. ESET Mobile Security artık Windows Mobile, Symbian’dan sonra Android işletim sistemlerine de hitap ediyor. Ürünün Beta sürümü ESET’in resmi web sitesi olan www.eset.com.tr adresinden indirilebilir.

Akıllı telefonların satışı yükseliyor

Gartner’ın son araştırmalarına göre akıllı telefon satışları geçen yıl önceki yıla oranla %72 artış ile 297 milyona ulaştı. Android işletim sistemi bu rakamın %22.7 sini oluşturuyor. ESET Mobile Security son sürümü ile birlikte tüm piyasanın %60’ını koruyabilir duruma geliyor. ESET Mobil Güvenlik uzmanlarından Miroslav Majtaz konu ile ilgili şu yorumu kaydetti: “Android akıllı telefonların popülaritesi arttırdıkça, kullanıcılar önemli bilgilerini daha çok buralarda taşımaya başlıyor. Dahası kişiye özel olması gereken bu bilgiler kablosuz ortamlarda rahatlıkla transfer edilebiliyor. Dosyalar, e-postalar, SMS ve MMS’lerin yanlış ellere geçmesini bir şekilde önlemeliyiz. Android telefonlara yönelik ESET Mobile Security, taşınabilir aygıt piyasasındaki önemli bir açığı kapatacak.”

Mobile Security for Android, BETA

ANAHTAR ÖZELLİKLER

 • Eşsiz davranış temelli tespit ̶ Telefonda gerçekleşen tüm şüpheli aktivitelere karşı kullanıcıyı uyarır. Uygulamalar, dosyalar, klasörler ve SD kart içeriği, gizli dosyalar ve işlemler dahil olmak üzere sürekli olarak taranır.
 • SMS/MMS Antispam  ̶  Kullanıcıların güvenilir kişiler listesi oluşturarak bilinmeyen numaralardan mesaj alması engellenebilir.
 • Çağrı Kabulü  ̶  Bu özellik sayesinde her iki yönde istenmeyen çağrılar engellenebilir. Bu araç, çocuklarının faturalarını kontrol altında tutmak isteyen ebeveynler için bire bir.
 • Dâhili Görev Yöneticisi ile Güvenlik Takibi  ̶ Telefonun pil ömrü, disk alanı, çalışan işlemler, bluetooth gibi tüm yaşamsal özellikleri ile ilgili bilgi sağlar.
 • Yeni Ara Yüz   ̶  Özellikle Android için tasarlanmış grafikler ve düzen söz konusu.

Mobile Security for Android, BETA

FAYDALARI

 • Hırsızlığa Karşı Güvenlik  ̶  Kullanıcıların telefonlarında sakladıkları verileri koruyabilmek için birden fazla güvenlik katmanı sağlar.
 • GPS Lokalizasyonu   ̶  Kayıp ya da çalınan telefonlar uzaktan tespit edilebiliyor.
 • Uzaktan Kilitleme  ̶  Telefon, izinsiz girişleri engellemek amacıyla uzaktan kilitlenebilir.
 • Uzaktan Sil  ̶ Kişiler, mesajlar, bellek kartı dâhil tüm veri uzaktan silinebilir.
 • Kaldırma Koruması  ̶  ESET Mobile Security’nin izinsiz kaldırılması engellenir.

1 yorum

 1. İsmail KÖSE

  Linux dağıtımlarının antivirüs korumasına ihtiyacı yok! Ne tür bir rezillik bu anlamıyorum.

Yorum yazın