Android ve iOS özel PlayStation uygulaması

Android ve iOS özel PlayStation uygulaması

Sony, Android ve iOS mobil işletim sistemlerine özel PlayStation uygulamasını en sonunda dağıtıma sundu. Ücretsiz olarak ilgili marketlerden indirilebilen bu yeni uygulamanın PlayStation 4 satışları başlamadan önce yayına girmesi iyi oldu. PlayStation Network adlı özel ağa akıllı telefon ya da tabletle erişme imkanı veren uygulamayla arkadaşlar arası sohbet etmek, oyunlarla ilgili bildirileri almak, PlayStation Store’dan oyun alabilmek ve PS4′e uzaktan indirtip yüklemek mümkün oluyor.

playstation_app_iphone.0_cinema_720.0

Oyun bildirileri arasında arkadaşların puanları, elde edilen başarılar, avatar değişiklikleri ve oyun videosu paylaşımları bulunuyor. Uygulamayı, oyunlar sırasında PS4′e özel bir klavye gibi kullanabilirsiniz. Böylece sohbet etme imkanı sunuyor. Tablet ya da akıllı telefonunuzun dokunmatik ekranı PS4 oyunlarında ikinci ekran olarak seçilebiliyor. Bunun için oyunların destek vermesi şart.

Uygulama ilk aşamada sadece ABD’deki kullanıcıların emrine sunulmuş durumda. Gelecek hafta PS4 satışa girinceye kadar pek fazla işe yaramayacağı ortada. Aynı zamanda Facebook ve Twitter ile entegre durumda yani paylaşımlar kolayca gönderilebiliyor. Avrupa’da dağıtıma sunulması için düşünülen tarihse 22 Kasım 2013.

Yorum yazın