Anne-babalara mobil güvenlik rehberi

Anne-babalara mobil güvenlik rehberi

Türkiye Bankalar Birliği, “Çok Yaşa Bebek” sosyal sorumluluk projesinin 10. yılında, mobil cihazlara ücretsiz indirilebilen “Çocukları Kazalardan Koruma ve İlk Yardım Rehberi”ni hizmete sundu.

CYBTüm dünyada günde 2 binden fazla çocuk, kazalar nedeniyle hayatını kaybediyor. Kazaların ilk dakikalarında yapılan ilkyardım müdahalesi ise bebek ve çocukları hayata döndürme konusunda büyük öneme sahip. Türkiye Bankalar Birliği (TBB), bu gerçekten hareketle, cep telefonlarına ücretsiz olarak indirilebilen “Çocukları Kazalardan Koruma ve İlk Yardım Rehberi”ni hazırladı.

“Çocukları Kazalardan Koruma ve İlk Yardım Rehberi”, çocukları kazalardan korumak için genel tedbirler, ilk yardım uygulamaları ve temel yaşam desteği başlıklarından oluşuyor. Düşme, çarpma, yanma, zehirlenme, boğulma ve elektrik çarpmalarına maruz kalan çocuklara yapılacak ilk yardım müdahaleleri resimlerle anlatılıyor. Uygulama, bir kaza anında ilk yardım bilgilerine ulaşımını kolaylaştırırken, çocuklara yönelik temel yaşam desteği konusunda anne ve babaları bilgilendiriyor.

Çocukları Kazalardan Koruma ve İlk Yardım Rehberi” uygulaması, projenin danışmanları olan Prof. Dr. Metin Karaböcüoğlu ve Prof. Dr. Agop Çıtak rehberliğinde hazırlandı. Gri Creative Ajansı tarafından, iPhone, iPad ve Android telefonlar için geliştirilen rehber, online mağazalardan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Yorum yazın