Asus PadFone Mini yüzünü gösterdi

Asus PadFone Mini yüzünü gösterdi

Haftasonu boyunca sızan gizli fotoğraflardan sonra Asus’tan yeni nesil PadFone duyurusu geldi. Önceki nesil PadFone ve PadFone 2 modelleri, 4.3/4.7 inç ekranlı akıllı telefonu tablete dönüştüren 10 inç dokunmatik ekran eklentisi sayesinde ilgi görmüştü. Yeni modelde bu kez 4.3 inç ekranlı akıllı telefon, 7 inç ekranlı tablete dönüşebiliyor ve popüler olan mini boyut tercih edilebiliyor.

ASUS-PadFone-Mini-announced

Cihazda yer alan 4.3 inç ekranın çözünürlüğü 540 x 960 piksel ve tabletteki 7 inç ekranın çözünürlüğü 1280 x 800 piksel. Daha en baştan ekonomik bir cihaz olacağına dair sinyaller alıyoruz. Cihazın merkezini oluşturan dört çekirdekli 1.4 GHz Qualcomm Snapdragon işlemciye 1 GB RAM ve 16 GB depolama alanı eşlik ediyor. Neyse ki microSD kartlar takılabiliyor. Daha da ilginci çift SIM yuvası var.

Telefonda yer alan 1500 mAh kapasiteli batarya göz almıyor ama PadStation eklentisindeki batarya 2200 mAh kapasiteyle toplam değeri 2.5 katına çıkarıyor. Android 4.3 işletim sistemi yüklü olan PadFone Mini özellik anlamında iddialı olmasa da 400 dolar olan fiyatıyla ilgi çekmeyi başarıyor. İlk aşamada Rusya ve Uzak doğru ülkelerinde satışa sunulacak. ABD ya da Avrupa satışları için tarih belirlenmiş değil.

Yorum yazın