Asus Transformer Book Duet şaşırtıyor

Asus Transformer Book Duet şaşırtıyor

Asus, geçen sene Computex sırasında üçü bir arada Transformer Book Trio modelini tanıtmış, Windows 8 dizüstü bilgisayarla Android tableti birleştirmişti. Bu kez CES 2014 sırasında dördü bir arada diyebileceğimiz Transformer Book Duet adlı hibrit cihaz ilan edildi. Özel yapısı sayesinde tek tuşla Windows 8.1 ve Android 4.1 arasında geçiş yapabilen tablete klavye eklenince dizüstü bilgisayara dönüşüyor.

transformer-book-duet-td300-1
Samsung da Android ve Windows 8 arasında gidip gelebilen Ativ Q modelini ilan etmiş ama telif sorunlarından ötürü satışa sunamamıştı. 13.3 inç genişlikli Full HD dokunmatik ekranıyla pek ufak olmayan Asus Transformer Book Duet ile Intel Core i7 işlemci, 4 GB RAM, 128 GB SSD ve klavyedeki 1 TB sabit disk geliyor. 2.5 cm kalınlığındaki tablet büyük ve ağır. Surface Pro 2′yi andırıyor diyebiliriz.

Özel butona basınca Android ve Windows 8.1 arasındaki 4 saniye süren geçiş gerçekleşiyor. Sadece 599 dolar olması beklenen Duet ilgi çekecek gibi görünüyor. Bu fiyata sunulan versiyonda Core i3 işlemci ve 1366 x 768 piksel ekran var. Full HD ekran ve Core i5 farkıysa 100 dolar. Windows 8.1 güncel olsa da Android 4.1 biraz demode kalıyor. Acaba Android 4.3 özel güncelleme gelecek mi?

Yorum yazın