ASUS Yeni Nesil Z87 Anakart serisini sunuyor

ASUS Yeni Nesil Z87 Anakart serisini sunuyor

ASUS, 4. nesil Intel Core işlemcileri ile uyumlu Intel Z87 yonga setine sahip yeni anakart serisini duyurdu. ASUS’un Republic of Gamers (ROG), The Ultimate Force (TUF) ve WS (Workstation) serisine dahil olan yeni nesil anakartlar Z87 yonga setinin yeteneklerini sonuna kadar kullanan teknolojilere sahip .

Z87-DELUXE

Z87-DELUXE

ASUS yeni nesil Z87 yonga setli anakartlarında tasarım değişikliğine giderek altın rengini tercih ediyor. Tüm kullanıcı segmentlerine uygun modellere sahip olan altın renkli yeni serinin en üst modeli olan Z87-DELUXE geniş bağlantı seçeneklerine ve çok sayıda ekstra özelliğe sahip. Z87-A modeli daha hesaplı bir sistem kurmak isteyip de ASUS’a özgü özellikler ve kaliteden vazgeçmek istemeyenlere hitap ediyor. Bu iki model arasında ise Z87-PRO ve Z87-PLUS modelleri yer alıyor. Z87I-DELUXE modeli Z87 yonga setini mini-ITX boyutlarına taşırken, Z87 WS ise profesyonel tasarım ve içerik üretimi gibi workstation uygulamaları için çözüm sunuyor.

ASUS, kullanıcıların bilgisayarları üzerinde daha fazla kontrolü olmasını sağlayan, 4-Way Optimization özelliğine sahip Dual Intelligent Processors 4 teknolojisini yeni nesil anakartları ile sunuyor. Performans artıran TPU yongası, enerji tasarrufu yongası EPU, DIGI+ Power Control ve Fan Xpert 2 özellikleri tek bir tıklamayla aktif hale gelip gerçek zamanlı performans ayarı, daha gelişmiş enerji verimliliği, hassas dijital güç kontrolü ve daha sessiz ve gelişmiş soğutma sağlayan detaylı kasa fanı yönetimi sunuyor.

Oyuncular ve Hız Aşırtma Tutkunları İçin Z87 Performansı

ROG MAXIMUS VI EXTREME

ROG MAXIMUS VI EXTREME

ROG serisinin en yeni üyesi MAXIMUS VI HERO modeli dünyaca ünlü ROG markasına daha uygun fiyatla ulaşmak isteyen oyuncular için tasarlandı. Seride ayrıca micro-ATX oyuncu anakartı MAXIMUS VI GENE modeli yer alıyor. Her iki model de 115dB SNR seviyesindeki ses kartlarının kalitesine rakip olacak SupremeFX ses çözümü ve oyun içi ses kaynaklarının yerini ve yönünü gösteren Sonic Radar teknolojisine sahip

Serinin amiral gemisi konumundaki MAXIMUS VI EXTREME, 5,25 inç sürücü yuvasına takılarak ya da harici olarak da kullanılabilen, gerçek zamanlı hız aşırtmaya ve sistem değerlerini göstermeye yarayan OC Panel ile geliyor. Kasa dışında kullanıldığında, OC Panel daha detaylı hız aşırtma yapma imkanı sağlıyor. MAXIMUS VI Extreme ayrıca 3GHz’den hızlı DDR3 belleklere destek veriyor.

Gelişmiş Soğutma ve Dayanıklılık

GRYPHON Z87

GRYPHON Z87

ASUS TUF serisine SABERTOOTH Z87’nin yanı sıra GRYPHON Z87 modelini de ekliyor. GRYPHON Z87, TUF serisine dahil olan ilk micro-ATX anakart olma unvanına sahip. TUF anakartlar Japon üretimi 10K Black Metallic kapasitörler gibi dayanıklı bileşenlere sahip. Bu kapasitörlerin standart kapasitörlere göre yüksek sıcaklıklara  yüzde 20 daha dayanıklı ve 5 kat daha uzun ömürlü olduğu iddia ediliyor.

TUF serisine özgü özellikler arasında Thermal Armor adlı anakart zırhı da bulunuyor. Yenilenen Thermal Armor, SABERTOOTH Z87 modelinde daha etkili bir hava akımı sağlarken, TUF Fortifier adlı koruma plakaları da anakartı bükülmelere karşı koruyor. Tüm bunlar bilgisayarınızın ömrünü artırırken, Dust Defender adlı özel parçalar da boş kalan slotları doldurarak, toz birikiminin önüne geçiyor.

ASUS, ROG, TUF ve WS Z87 anakart modelleri 2013’ün ortalarından itibaren piyasada olacak.

Yorum yazın