Asus’tan yeni hibrit: Transformer Book T100

Asus’tan yeni hibrit: Transformer Book T100

Dört çekirdekli Intel Atom işlemci ve 10.1 inç çıkarılabilir ekran özellikleriyle dikkat çeken ASUS Transformer Book T100, ekonomik fiyatlı bir Windows tablet çözümü olmayı hedefliyor.

T100_edition_10

ASUS, Intel Atom “Bay Trail” dört çekirdekli işlemci ve 10.1 inç ekranla dikkat çeken, aynı zamanda tek başına bir Windows 8.1 tablet olarak da kullanılabilen, çıkarılabilir ekranlı Transformer Book T100’ü tanıttı. Transformer Book T100, dizüstü bilgisayar olarak 1,07 kg, tablet olarak kullanıldığı zamanlarda 550 gr ağırlığa sahip.

ASUS Transformer Book T100 hem bir tabletin taşınabilirliğine, hem de bir dizüstü bilgisayarın verimlilik özelliklerine ve bu ikisi arasında hızla geçiş yapma esnekliğine sahip olmak isteyen kullanıcılar için ideal bir alternatif olmaya aday. Transformer Book T100, çoklu görev performansı için yeni bir Intel Atom Z3740 dört çekirdekli işlemci ve enerji verimliliği özellikleri barındırıyor; ayrıca bataryasıyla (fabrika verilerine göre) yaklaşık 11 saate kadar çalışabiliyor.

Tablet modundayken 10,5 mm kalınlığıyla Transformer Book’un 10.1 inçlik ekranı, 1366 x 768’lik çözünürlüğe ve 178 derece görüş açısı için IPS teknolojisine sahip. Kapasitif çoklu dokunmatik ekran, tablet modundayken hassas parmak ucu kontrolü sağlıyor, ayrıca ASUS “Reading Mode” teknolojisi uzun süreler boyunca okuma yapabilmeyi kolaylaştırmak için ekranı otomatik olarak ayarlıyor.

Transformer Book T100 ayrıca, kullanıcıların tabletlerden beklediği türden hızlı tepki özelliği için ASUS Instant On teknolojisini barındırıyor. Transformer Book bekleme durumundan kısa bir zamanda uyanıyor ve 14 güne kadar bekleme modunda kalabiliyor.

Yorum yazın