Atamico’dan 476 milyon dolarlık yeni fon

Atamico’dan 476 milyon dolarlık yeni fon

Atomico, içinde Türkiye’nin de bulunduğu ülkelere özel olarak oluşturulan  476 milyon dolarlık fon ile yeni girişimlere kucak açtı. Yeni  fondan faydalanmak isteyen şirketlerden mükemmel bir teknolojik altyapıyla desteklenen çarpıcı ürün ve etkileyici büyüme hikayesi isteniyor… 

logo-300x93

2006 yılında Silikon Vadisi dışındaki girişimcilerin de uluslararası pazarlara açılması ve bu süreçte desteklenmeleri için kurulan Atomico, üçüncü ve en yeni fonu Atomico III’ü duyurdu. Toplam 476 milyon dolarlık yeni fon bir öncekinin üç katı büyüklüğünde… Atomico III, Asya, Amerika ve EIF ( Avrupa Yatırım Fonu) dahil olmak üzere Avrupa’nın farklı ülkelerinden yatırımcıları barındırıyor.

Atomico III ile belirli bir büyüklüğe erişmiş, işlerini ölçeklendirmek isteyen teknoloji tabanlı şirketlere odaklanan bir portföy oluşturuldu. Fondan faydalanmak isteyen şirketlerin etkileyici bir büyüme oranına ve teknolojik bir altyapıda oluşturulmuş çarpıcı- ‘hit’ bir ürüne sahip olması gerekiyor. Atomico, kategorisinde uluslararası lider olma potansiyeline sahip olan, hem iç pazarda hem de uluslararası pazarda atağa geçebilecek ve sektörleri dönüştürebilecek girişimleri radarına almak istiyor.

Skype’ın arkasındaki global ekibin birçok üyesinin ve farklı ülkelerde tecrübeli yöneticilerin yer aldığı Atomico ekibi, portföylerindeki şirketlerin tüm Avrupa ve Çin, Japonya, Brezilya, Türkiye ve Kore gibi büyük gelişmekte olan pazarlarda yer almaktan yeni yetenekleri istihdam etmeye kadar her konuda destek oluyor.

Yorum yazın