Ayda 9.99 dolara Adobe Photoshop ve Lightroom kullanın

Ayda 9.99 dolara Adobe Photoshop ve Lightroom kullanın

Adobe denildiğinde akla ilk olarak Acrobat Reader, Flash Player ve Photoshop uygulamaları geliyor. Bunlardan ilk ikisi ücretsiz olduğu için popüler biçimde kullanılıyor ama grafik tasarımcıların favorisi olan Photoshop hiç de ucuz değil. Bu nedenle sıkça yasadışı kopyaları üretilen Photoshop uygulaması artık kullanıcılara çok daha yakın. Bundan böyle kullanıcılar aylık ödemeyle Photoshop kullanabilecek ve başlangıç fiyatı aylık sadece 9.99 dolar.

2013-11-21_10-49-50

Photoshop Photography Program adı verilen yeni programa Photoshop CC (Creative Cloud), Lightroom 5, Behance üyeliği ve 20 GB bulut depolama alanı dahil. İlk kez geçen sene Eylül ayında duyurulmuş olan yeni program başta mevcut Photoshop kullanıcılarını (elbette resmi) hedef alıyor ve aylık ödemeye geçmelerini istiyordu. Sene başından beriyse Photshop CS3 ve üstünü satın almış olanları davet ediyordu.

Yeni uygulama artık herkese açık ve başvuru için 2 Aralık 2013 tarihine kadar siteye erişmek gerekiyor. Üye olanların yıllık sözleşme imzalaması gerekiyor yani sonraki aylarda karar değiştirseniz bile bir yıl aylık 9.99 dolar ödemeye devam ediyorsunuz. Sözleşmeden sonra ilk 30 gün içinde iptal etmeye karar verirseniz geri ödeme garantisi bulunuyor. Ayrı olarak Photoshop CC üyeliği de var ama aylık 19.99 dolar.

Yorum yazın