Bir dokunuşla elektrik devrenizi oluşturun

Bir dokunuşla elektrik devrenizi oluşturun

Küçükken yaka silktiğimiz elektronik devre ödevleri yeni nesil için işkence olmaktan çıkıyor. Harika inovatif buluş Circuit Scribe sayesinde elektronik devre oluşturmak son derece basit, bir o kadar da eğlenceli!

pen-635x356

Circuit Scribe, iletken gümüş mürekkep kullanan ve tamamiyle çalışabilen devreler oluşturmanıza olanak sunan bir rollerball kalem (ince mürekkepli döner top uçlu dolma kalem). Kalem mucizevi bir şekilde çizim yaptığınız anda bir elektrik devresi yaratıyor ve bu sayede elektronik araçları ve prototip kavramları denemek daha ucuz, hızlı ve basit hâle geliyor.

Esasen Illinois Üniversitesi’nin bir araştırma biriminin parçası olan Electroninks Incorporated şirketi tarafından geliştirilen Circuit Scribe, süreci mümkün mertebe kolaylaştırmak için tasarlanmış. Ne bir kablo ne tahta ne de lehimleme. İhtiyacınız olan tek şey taslak bir çizim. Metal pilinizle LED’iniz de hazırsa devreyi kurcalamaya başlayabilirsiniz!

notebook-circuit-scribe-504x351

Circuit Scribe, devreleri yeni öğrenmeye başlayan çocuklardan hızlı bir prototip elde etmek isteyen teknoloji meraklılarına kadar tüm yaşlara hitap etmeyi hedefliyor. Genel amaç, eğitime mümkün olduğunca yardım etmek ve elektronik devrelere daha geniş kitlelerin erişimini sağlamak. İşte bu mükemmel kalemle yapabilecekleriniz:

http://www.kickstarter.com/projects/electroninks/circuit-scribe-draw-circuits-instantly

Yorum yazın