BKM Express mobile taşınıyor

BKM Express mobile taşınıyor

Internetten güvenli, kolay ve hızlı alışveriş imkanı sunan BKM Express mobil uygulamayla cep telefonuna taşınıyor ve cep telefonundan, cep telefonuna para transferi dönemini başlatıyor.

5Bankaların ortak platformu Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) ödeme sistemi BKM Express, yeni hizmetleri geliştirmeye devam ediyor. BKM Express, mobil uygulaması ile cepten alışverişin yanı sıra para transferi uygulamasını da hayata geçiriyor. Böylece BKM Express,  farklı bankalar arasında 7/24 cep telefonu numarasına ya da kartlara para gönderimine olanak sağlıyor.

BKM Express mobil uygulaması Apple Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. BKM Express üyeleri, mevcutta kullandıkları e-posta adresleri ve şifreleriyle hemen uygulamaya giriş yapıp para göndermeye başlayabiliyor. BKM Express üyesi olmayanlar ise e-posta adresi ve kendi belirleyecekleri bir şifreyle hemen üye olabiliyor. Uygulamanın ana sayfasında bulunan “Kart Ekle” görseli tıklanarak kartlar tanımlanıyor ve bankadan gönderilen doğrulama şifresiyle işlem yapmaya başlanıyor.

Kolay arayüzü ve basit ekranlarıyla dikkat çeken uygulamada para gönderme işlemi 1 dakika bile sürmüyor. Mobil uygulamanın ana menüsünde yer alan “Para Gönder” seçeneğinin ardından “Alıcı Seçimi” ile para gönderilecek telefon veya kart numarası ekrana giriliyor. Ardından paranın gönderileceği banka ya da kredi kartını, ödeme türünü ve tutarını belirledikten sonra para transferi işlemi gerçekleştiriliyor. Alıcı da, cep telefonuna gelen SMS’te bulunan şifre ile ATM’den 7/24 gönderilen parayı çekebiliyor.

Üye İşyerinin Mobil Uygulamasında BKM Express Farkı

BKM Express mobil uygulaması, üyelerine cep telefonlarını kullanarak internet üzerinden alışveriş yapma keyfi de sunuyor. Üye işyerlerinin mobil uygulaması üzerinden alışveriş yapmak isteyen BKM Express üyeleri, ödeme sayfasında “BKM Express ile Öde” seçeneğini tıklayarak BKM Express mobil uygulamasına yönlendiriliyor. Açılan uygulamada “e-posta adresi ve şifre” girişi ile BKM Express’te tanımlı tüm kartlara ulaşılabiliyor. Kartı ve ödeme seçeneklerini (taksitli ya da peşin) belirledikten sonra, bankadan kayıtlı cep telefonu numarasına gönderilecek doğrulama şifresi ile işlem onaylanarak alışveriş sonuçlandırılıyor.

Tagged with:

Yorum yazın