BlackBerry Live etkinliğinde Q5 ve BB Messenger yenilikleri duyuruldu

BlackBerry Live etkinliğinde Q5 ve BB Messenger yenilikleri duyuruldu

14-16 Mayıs tarihleri arasında Orlando Florida’da gerçekleşen BlackBerry Live boyunca birçok duyuru gerçekleştirildi. Öne çıkan başlık ise kuşkusuz Blackberry Q5 akıllı telefon oldu.

BlackBerryBlackBerry bazı pazarlarda eğlenceli ve keyifli bir BlackBerry 10 QWERTY akıllı telefon olan yeni BlackBerry Q5’i sunacağını açıkladı. QWERTY klavyeye sahip olan BlackBerry Q5 akıllı telefon, gençlerin ilgisini çekecek eğlenceli bir tasarıma sahip.  BlackBerry Q5, hızlı bir deneyim sunarken aynı zamanda kullanıcıların mobil durumdayken istediklerini keşfetmelerini, yaratmalarına ve paylaşmalarına olanak sağlıyor.

BlackBerry Q5, kullanıcıların ihtiyaçlarını öğrenip bunları karşılıyor. Daha hızlı ve hatasız bir yazım deneyimi sunmak için yeniden geliştirilen bir klavyeye sahip olan BlackBerry Q5, Instant Action kısa yolları ile yazımı daha da hızlandırıyor.  Hem QWERTY bir klavyeye hem de dokunmatik bir ekrana sahip olan BlackBerry Q5 bu iki dünyanın en iyilerini bir araya getiriyor.

BlackBerryGücünü BlackBerry 10 platformundan alan BlackBerry Q5; BlackBerry Time Shift modu ile en iyi pozun yakalanmasına, BlackBerry Story Maker ile fotoğraflardan ve şarkılardan video’lar yaratılmasına olanak sağlıyor. BBM Video ile görüntülü konuşma ve ekran paylaşım olanakları sağlayan BlackBerry Q5, BlackBerry 10’un en önemli özelliklerinden biri olan BlackBerry Hub ile tüm mesajların aynı yerden görüntülenmesine de olanak sağlıyor. BlackBerry Q5 kullanıcıları aynı zamanda BlackBerry World de yer alan 100,000’den fazla uygulamaya da anında ulaşabiliyor.

BlackBerry Q5’in Temmuz’dan itibaren Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Asya ve Latin Amerika pazarlarında satışa sunulması bekleniyor.

BlackBerry’den Yeni BBM Channels

BlackBerry ayrıca, dünya çapında 60 milyon kullanıcıya sahip ünlü mobil sosyal ağ uygulaması olan BlackBerry Messenger (BBM) özelliklerini bir adım öteye taşıyarak BBM Channels’in Beta sürümünü duyurdu. BBM içerisinde yeni bir sosyal etkileşim platformunun yaratılması ile kurulan BBM Channels, kullanıcıların BBM üzerinden şirket, marka, ünlüler ve çeşitli gruplar ile bir araya gelmesini sağlayacak.

BBM Bu Yaz iOS ve Android telefonlarda

BlackBerry, tüm dünyada 60 milyon kullanıcıya sahip popüler mobil sosyal ağı BlackBerry Messenger’ın önümüzdeki yaz itibariyle, Apple App Store ve Google Play onayları ardından iOS (iOS6) ve Android (Ice Cream Sandwich ve üstü) platformlarında kullanılabilir olacağını açıkladı. Sağladığı hızlı ve güvenli iletişimle, teslim edildi ve okundu bildirimleri ve kişiselleştirilmiş profil ve avatarları ile sektördeki anlık mesajlaşmayı yeni bir boyuta taşıyor. BlackBerry senenin ilerleyen aylarında BBM Channels’ın iOS ve Android platformlarında da kullanılmasını bekliyor.

Yorum yazın