Bütçeleri sarsmayan Acer Iconia B1 tablet

Bütçeleri sarsmayan Acer Iconia B1 tablet

CES 2014 etkinliğinin Las Vegas’ta düzenlenmesine sayılı günler kala bazı firmalar erken davranmak istiyor ve sergileyecekleri ürünleri önceden ilan ediyor. Acer firması bu yolu izledi ve Iconia B1 adını verdiği giriş seviyesi tableti duyurdu. 130 dolar olması beklenen bu yeni tablette özelliklerin iddialı olmasını beklemek yanlış olur. Aksine fiyat ile özellikler arasında denge kurmaya çalışıyor.

The-new-7-inch-Acer-IconiaB1
Modeli belirsiz ama muhtemelen MediaTek üretimi 1.3 GHz çift çekirdekli işlemci, 7 inç boşluksuz OGS ekran, 1 GB RAM ve 16 GB depolama alanı içeriyor. Arzu edenler microSD kartlarla kapasiteyi 48 GB’a kadar arttırabiliyor. Sadece ön kısımda video sohbet kamerası bulunmakta. Arka kısımda Acer logosundan başka özellik yok. Tayvan merkezli firmanın açıklamasına göre batarya ömrü 5 saat ama kapasitesi belirtilmiyor.

Görüntü olarak bir nedenden ötürü HTC One havası var diyebiliriz. Ancak Acer’in tercih ettiği ekranı saran hayli kalın çerçeveler hiç de hoş görünmüyor. Ön kısmın altında geniş bir hoparlör çıkış alanı olsa da dahili hoparlör çok daha ufak ve soldaki kısma yakın. Android 4.2.1 Jelly Bean işletim sistemi yüklü olan tabletin uygun fiyatı akla getirilirse çok fazla özellik beklememek lazım. Gri ve kırmızı renk seçenekleri olacak.

Yorum yazın