Canon PowerShot A3300 IS ve A3200 IS ile fotoğraf çekmek daha eğlenceli

Canon PowerShot A3300 IS ve A3200 IS ile fotoğraf çekmek daha eğlenceli

Görüntü çözümlerinde dünya lideri Canon, fotoğrafçılığı çok daha eğlenceli hale getiren yeni modelleri PowerShot A3300 IS ve PowerShot A3200 IS ürünleriyle fark yaratıyor. Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve optik sabitlemeli 720p HD videolar çekebilen modeller, en güzel anlarını olağanüstü ayrıntıyla yeniden canlandırmak isteyenler için sıra dışı bir kullanım kolaylığı ve esneklik sunuyor.

PowerShot A serisinin gözdeleri bu yeni modeller tüm Canon ürünlerinde mevcut olan sağlamlık olgusunun en büyük göstergesi sert metal gövdesi aynı zamanda zarif ve stil sahibi bir tasarıma sahip… Kullanıcıların yaptıkları ilk çekimde dahi fotoğraflarına renk katmalarına izin veren PowerShot A3300 IS, kırmızı, mavi, pembe ve gümüş renk seçenekleriyle sunulurken PowerShot A3200 IS pembe, turuncu, gümüş ve deniz mavisi renk seçenekleri içeriyor.

Canon ile Yüksek Kaliteli Görüntüler

Her iki model de yüksek çözünürlüklü görüntü sensörü özelliği sunuyor. PowerShot A3300 IS 16.0 Megapikselde görüntü çekebilirken, PowerShot A3200 IS 14.1 Megapiksel çözünürlük içeriyor. Her iki modelde de hızlı işlem ve mükemmel kalitede çekimler sağlayan Canon’un en son DIGIC 4 görüntü işleme teknolojisi bulunuyor. Canon’un 5x optik zum imkanı sunan 28 mm geniş açı lensi, aile fotoğraflarınızda, tatilde veya gece çekimlerinizde kısacası her türlü çekim ortamında büyük esneklik sağlıyor. Canon fotoğraf makinelerinin rakip tanımayan bir özelliği de entegre lens kaydırmalı optik Görüntü Sabitleyici özelliği. Düşük ışık koşullarında veya zum telefoto sonunda çekilen görüntülerde bulanıklığa neden olan titreşim problemlerini gideriyor.

İlk tıklamada mükemmel görüntüler

PowerShot A3300 IS ve PowerShot A3200 IS ile tüm özel anlarınızı ölümsüzleştirmek üstün özellikleriyle çok kolay. Her iki modelde de Canon’un Akıllı Otomatik modunun en son versiyonu bulunuyor. Bu mod, her bir çekim koşulunu mevcut 32 sahnede gruplanmış birçok faktörü hesaba katıp anında değerlendiriyor ve sonra, fotoğrafçının ayarlara herhangi bir müdahalede bulunmadan tasarladığı çekimi yapması için fotoğraf makinesi ayarlarını otomatik olarak düzenliyor.

Aksiyon çekimlerinde mükemmel sonuçlar veren Akıllı Otomatik, Yüz Tespiti Teknolojisini en son Geliştirilmiş Konu Tespiti teknolojisi ile birleştirerek, aynı sahnedeki hem hareketli kişilerin hem de diğer hareketli konuların tespit edilmesine ve bunlar üzerinde poz/odak kilidi yapılmasına izin veriyor.

Güçlendirilmiş entegre i-Contrast ve Akıllı Flaş Pozu işlevleri sayesinde Akıllı Otomatik, keskin gölgelenmelerin ve aşırı parlak alanların oluşmasını önleyerek konuyu olası en iyi ayrıntıyla yakalıyor. Güçlü spot ışıklarıyla aydınlatılan veya arkadan aydınlatmalı konular gibi zorlayıcı çekim koşullarında bile Akıllı Otomatik mod kullanılarak konu tespiti otomatik olarak yapılabiliyor ve konular en uygun ayarlarla çekilebiliyor. Kolay mod seçeneği doğrudan bakıp-çekme fotoğrafçılığını tercih edenler için tuşların çoğunu devre dışı bırakıp ekran simgelerini kaldırıyor ve en deneyimsiz kullanıcıların bile harika fotoğraflar çekmelerini basitleştiriyor. PowerShot A3300 IS beş kademeli parlaklık ayarı düzeyine sahip 7,5 cm (3.0 inç) LCD ekrana, PowerShot A3200 IS ise 6,7 cm (2.7 inç) LCD ekrana sahip.

Herkes için güçlü ve yaratıcı destek

720p yüksek çözünürlüklü video çekimi özelliği, kullanıcıların özel anlarını yüksek görüntü kalitesiyle çekmelerine olanak sağlıyor. H.264 formatında kayıt yapabilme becerisi, MJPEG formatıyla kıyaslandığında tek bir hafıza kartına çok daha fazla videonun depolanmasına izin veriyor. PowerShot A serisinde bir ilk olarak her iki modelde de Canon’un Dinamik optik Görüntü Sabitleyici özelliği bulunuyor; hareket halindeyken yapılan çekimlerde sıkça görülen resim titremesini gidererek kullanıcıların daha pürüzsüz ve net bir arşive sahip olmalarına yardım ediyor.

Minyatür, Balıkgözü, Süper Canlı ve Poster Efektlerine ek olarak, kullanıcıların efekt çeşitliliğini zenginleştirmek için iki yeni filtre daha eklenmiştir. Yeni Oyuncak Kamera Efekti, görüntülere iğne delikli kameradan alınan retro fotoğraf etkisi verirken, Tek Renk Efekti sepya, siyah/beyaz veya diğer tek renk tonlarında atmosferik çekimler oluşturmanızı sağlıyor.

Yüz Tespiti Teknolojisi özellikli Akıllı Enstantane, kullanıcıların deklanşörü bir gülümseme, göz kırpma jestiyle veya fotoğraf makinesi kareye yeni giren bir yüz tespit ettiğinde tetiklemelerine izin veriyor.

PowerShot A3300 IS – temel özellikler:

 • 16.0 Megapiksel
 • 28 mm geniş, 5x zum lensi
 • Optik Görüntü Sabitleyici
 • 7,5 cm (3.0 inç) LCD ekran
 • Akıllı Otomatik, Kolay mod ve İpucu ve Öneriler
 • Dinamik IS ile HD Videolar (720p)
 • Canlı Görünüm Kontrolü ve Yaratıcı Filtreler
 • Yüz Tespiti, Otomatik Kırmızı Göz Düzeltme
 • DIGIC 4
 • Lityum İyon pil

PowerShot A3200 IS – temel özellikler:

 • 14,1 Megapiksel
 • 28 mm geniş, 5x zum lensi
 • Optik Görüntü Sabitleyici
 • 6,7 cm (2,7 inç) LCD ekran
 • Akıllı Otomatik, Kolay mod ve İpucu ve Öneriler
 • Dinamik IS ile HD Videolar (720p)
 • Canlı Görünüm Kontrolü ve Yaratıcı Filtreler
 • Yüz Tespiti, Otomatik Kırmızı Göz Düzeltme
 • DIGIC 4
 • Lityum İyon pil

Yorum yazın