Canon’dan iki yeni giriş seviyesi DSLR geldi

Canon’dan iki yeni giriş seviyesi DSLR geldi

Canon giriş seviyesi tüketici DSLR ürünleri serisine iki yeni model eklediğini duyurdu. Yeni bir standart zum lensiyle tamamlanan bu yeni modellerin her ikisinde de dokunmatik ekrana tek bir dokunuşla elde edilen 18 Megapiksel çözünürlük kapasitesi bulunuyor.

EOS 700D

EOS 700D

EOS 700D Canon’un şimdiye kadar ürettiği en geliştirilmiş tüketici EOS modeli. 5 kare/sn. çekim becerisi, 9 noktalı tümü çapraz tipte kapsamlı bir AF sistemi ve Değişken Açılı Clear View II LCD dokunmatik ekranla donatılan bu model, fotoğrafçılık becerilerini çok daha ileri bir düzeye taşımak isteyen kullanıcılar için ideal bir seçim.

Canon’un en küçük ve en hafif APS-C DSLR modeli olan EOS 100D modelinde ise bir dizi basit kontrol ve makine içinde, çekim yaparken yardımcı olan bir özellik rehberi yer alıyor. Bunlar, DSLR fotoğrafçılığı dünyasını ilk kez keşfeden kullanıcılar için son derece faydalı özellikler. Yeni EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM, yeni EOS fotoğraf makinelerinin her ikisi için de ideal bir standart zum lensi. Yeni lens, EOS 700D ve EOS 100D kullanıcılarının fotoğrafçılık maceralarına başlamaları için ideal bir lens.

EOS 700D, Canon’un tasarlayıp ürettiği 18.0 MP APS-C Hibrit CMOS sensör ile DIGIC 5 görüntü işlemcisi tarafından destekleniyor. 5 kare/sn. çekim imkanı sunan EOS 700D, 100-12.800 ISO hızı aralığında çekimler yapmanıza imkan tanıyor.

EOS 700D modelinde, fotoğraf makinesinin çeşitli çekim modlarına kolay ve hızlı erişim sağlayan, yeni ve basitleştirilmiş bir 360 derece döner mod kadranı da var. Ayrıca7,7cm (3.0 inç) Değişken Açılı Clear View LCD II Dokunmatik Ekran, kullanıcıların ayarları değiştirmesini kolaylaştırdığı gibi çok farklı açılardan kadrajlanmalarını, çekim yapmalarını ve çekimlerini incelemelerini sağlıyor.

EOS 100D

EOS 100D

EOS 100D, 116,8 x 90,7 x 69,4mm boyutlarında ve 407 g ağırlığında hafif ve kompakt gövdeye sahip. Aynı zamanda bir parlak Optik Vizör de var. Böylece kullanıcılar, kompakt bir biçim içinde komple ve yanıt verme hassasiyeti yüksek bir DSLR deneyimi yaşayabiliyor. EOS 100D modelinde ayrıca bir geniş 7,7cm (3.0 inç) ClearView II Kapasitif Dokunmatik ekran da bulunuyor. Bu ekran, ayarları kolaylıkla değiştirmenizi ve çekimden sonra görüntüleri anında gözden geçirmenizi oldukça kolay bir hale getiriyor.

EOS 100D’nin özünü oluşturan, DIGIC 5 görüntü işlemcisiyle birlikte çalışarak, her koşulda iyi sonuçlar elde edilmesini sağlayan yeni bir 18 MP APS-C Hibrit CMOS AF II sensörü. Bu yeni sensör, fotoğraf makinesi canlı görünümdeyken veya Full-HD video çekim sırasında daha yüksek AF hızı ve daha iyi izleme performansı sağlamak için, sensörün görüntüleme yüzeyinin %80’ine dağılan faz tespiti piksellerini kullanıyor. EOS 100D, 4 kare/sn. hızda çekim yapabilme kapasitesine sahip.

Yorum yazın