CDO: Ghosts’tan 1 milyar dolarlık açılış

CDO: Ghosts’tan 1 milyar dolarlık açılış

Activision firmasından gelen açıklamaya göre merakla beklenen Call of Duty: Ghosts oyununun PC, PS3, Xbox 360 ve Wii U sürümleri 5 Kasım tarihinde satışa sunulur sunulmaz ilk 24 saat içinde 1 milyar dolarlık satış elde etti. Eğer bu rakam resmi olarak onaylanırsa gelmiş geçmiş en hızlı satan oyun unvanını ele geçirecek. Serinin onuncu bölümü bu ay sonunda PS4 ve Xbox One desteğiyle de gelecek.

Call-of-Duty-Ghosts

Activision’un açıklaması biraz kafa karıştırıcı çünkü söylenen rakam ilk güç içinde dünya genelinde satış noktalarına dağıtılan oyun olarak ifade edilmekte yani dünya genelindeki satış noktaları 1 milyar dolarlık alım gerçekleştirdi. Elbette 5 Kasım tarihinde rafları COD: Ghosts ile doldurmak isteyen satıcılar hedefe ulaştı ama alıcılar tüm stokları eritti mi? Firma açıklamasına göre bu sene ilgi daha fazla. COD serisinin Xbox 360 ve PS3 konsol dünyasında bir numaralı isim olduğu ifade ediliyor.

Tahmin edileceği gibi COD: Ghosts’un ezip geçmesi gereken en ciddi rakip bu senenin rekortmeni GTA 5 olacak. Resmi rakamlara göre GTA 5′in 1 milyar dolar satış yapması için üç gün geçmişti ve rekoru ele geçirmişti. Daha önceki rekortmen olan COD: Black Ops 2 ise 15 günde bu değere ulaşmıştı. Gelecek nesil Sony PS4 ya da Microsoft Xbox One oyun konsolu almayı düşünenlerin aklına gelecek ilk oyunlardan biri COD: Ghosts olacak diyebiliriz.

Yorum yazın