Chrome için Yandex.Elements çıktı

Chrome için Yandex.Elements çıktı

Yandex’in popüler tarayıcı eklentisi Yandex.Elements, Chrome kullanıcıları için indirilmeye hazır.

elements

Yandex’in çeşitli servislerine kolay erişim sağlayan, kompakt tarayıcı eklentisi Yandex.Elements’ten Chrome kullanıcıları da faydalanabilecek. Chrome kullanıcıları, Elements sayesinde, ek araç çubukları kullanmalarına gerek kalmaksızın tarayıcılarının özelliklerine yenilerini ekleyebilecek.

Adres ve arama çubuklarını tek bir satırda birleştiren ve tarayıcıya yararlı ek servisler ile Yandex.Browser’ın sevilen özelliklerinden biri olan görsel favoriler özelliğini ekleyen Yandex.Elements, kullanıcının hem aradığı web adreslerini, hem de arama sorgularını aynı satıra girmesine ve aramayı yapacak olan kaynağı seçmesine olanak sağlıyor. Örneğin, istenen sorguyu arama/adres çubuğuna girdikten sonra beliren Vikipedi seçeneğine tıklanarak, doğrudan Vikipedi’deki ilgili sayfaya ulaşılabiliyor.

Elements, Yandex servislerine de daha kolay erişim sağlıyor ve gerekli araç çubuklarını tek tıkla açıp kapatmaya olanak veriyor. Bu sayede, e-posta kutunuzda yeni mesajlar olup olmadığını her an görüp, Yandex’in Hava Durumu ve Trafik servislerinin sağladığı en güncel bilgileri de birer tıkla takip etmek mümkün oluyor. Chrome için Yandex.Elements’in an itibarıyla sadece Windows sürümü bulunuyor.

Yorum yazın