Çift SIM ve microSD destekli HTC One

Çift SIM ve microSD destekli HTC One

HTC’nin patlama yapmasına neden olan alüminyum gövdeli ve şık tasarımlı One modelini One Mini ve One Max izledi ama One’ın tahtı sarsılmadı. Kısa süre önce altın rengi One modelini satışa sunan firma, bu kez çift SIM ve microSD destekli versiyonu ilk kez İngiltere’de kullanıcıların beğenisine sundu. Böylece telefonla ilgili önemli bir eksik ortadan kalkmış oldu.

b254234-3

Şu anda 800 dolar gibi yüksek bir fiyatla satışa sunulmuş olan yeni HTC One modelinde temeli dokuz ay önceki ve artık eskimiş olan ilk One modeli oluşturuyor. Daha önceden benzer bir çift SIM ve microSD kart destekli versiyon sadece Çin ile sınırlı kalacak biçimde sunulmuştu. Böylece ilk kez Çin dışına çıkmış oluyor. Yılbaşı alışverişinin kısa süre sonra başlayacağı düşünülürse akıllı bir adım diyebiliriz.

Görünüm anlamında tamamen farksız olan yeni versiyonda ağırlık 143 yerine 153 gram. Aynı zamanda kalınlık 9.3 yerine 10.4 mm çünkü arka kapak çıkarılabiliyor. Böylece iki SIM takılabiliyor ve 32 GB dahili belleğe 64 GB microSD kart eklenebiliyor. Maalesef dört çekirdekli Snapdragon 600 işlemci ile devam ediyor ve Snapdragon 800 kullanmıyor. 4.7 inç genişlikli Full HD ekran etkilemeye devam ediyor.

Yorum yazın