Coin: Tek bir kart, hepsine hükmedecek!

Coin: Tek bir kart, hepsine hükmedecek!

Google, Apple, birçok şirket dijital cüzdan sistemlerine yönelmişken Coin adlı girişim, cüzdanınızdaki kartların peşinde. Birden fazla kredi kartı, banka kartı ya da diğer hizmet kartlarını (örneğin Diner gibi yemek kartları) kullanıyorsanız, Coin ile cüzdanınızdaki kart kalabalığına elveda diyebilirsiniz.

Kredi kartı boyutunda ve şeklinde olan Coin adlı cihaz, 2014 yazında satışa sunulacak. Yukarıdaki videoda da görebileceğiniz gibi Coin tıpkı sıradan bir kart gibi çalışıyor. Tek farkı, cihazın 8 farklı kredi kartı, banka kartı ya da hediye kartı bilgisini depo edebilmesi. Coin, telefonunuza takabileceğiniz bir dongle ile birlikte geliyor ve telefonunuzdan kart bilgilerini cihaza aktarabiliyorsunuz.

Coin-Logo

Cihazın 100 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacağı öngörülse de şirket Coin’e herkesten önce sahip olmak isteyenlere 50 dolarlık bir fiyat sunuyor. PayPal’in eski geliştiricilerinden Kanishk Parashar tarafından kurulan şirket, Coin’in özel manyetik şeridi için patent başvurusu da yapmış. Şirketin açıklamasına göre okuyucu cihaz Bluetooth Low Energy teknolojisini kullanıyor, Coin’in bataryası ise 2 yıl dayanıyor.

Akıllı telefonları dijital cüzdanlara çevirmek için bu kadar çaba harcanırken, Coin’in arkasında yatan fikir biraz daha geleneksel kalıyor. Tabii Coin’in cüzdan – dijital cüzdan dönüşümünün ara ürünlerinden biri olduğunu da söyleyebilirsiniz.

Yorum yazın