Dev ekranlar zamanı!

Dev ekranlar zamanı!

Sharp, amiral gemisi olan 80 inçlik LED arkadan aydınlatmalı LCD TV’si Sharp AQUOS Quattron LC-80LE857E 3D’yi piyasa çıkardığını duyurdu. 2 metrelik bir ekrana sahip olan Sharp AQUOS Quattron 3D LEDLC-80LE857E, üçüncü nesil Quattron, Active Motion 800, LED arka ışığı ve Clear Picture işlemcisi gibi yeni teknolojiler sayesinde hem boyut hem de netlik yönünden iddialı bir duruş sergiliyor.

Sharp_LE855_857_858E80 inçlik ekranıyla Sharp AQUOS Quattron 3D LC-80LE857E LED, görüntüleri neredeyse gerçek boyutlarında sunuyor. Üçüncü nesil dört renkli Quattron teknolojisine, alt piksel kontrolüne ve Clear Picture işlemcisine sahip olan yeni Sharp TV üstün 2D ve 3D görüntü kalitesi ve gerçekçi renkler sağlıyor. Ayrıca Active Motion 800’de kullanılan yeni teknoloji, hızlı hareket eden görüntülerde meydana gelen bulanıklaşmayı azaltıyor ve görüntünün netliğini artırıyor. Yeni TV PVR özelliği, programları televizyona bağlı olan bir USB sürücüsüne kaydetmenize ve bir USB bellek cihazından Divx dosyalarını oynatabilmenize imkan sağlıyor. Yeni modelde hali hazırda mevcut olan tüm dijital tunerler bulunuyor.

Sharp_LE855_857_858E_1Açık bir web tarayıcısına sahip yeni AQUOS NET+ platformu sayesinde izleyiciler internete ve çeşitli uygulamalara sınırsız erişim sahibi oluyor. İki çekirdekli işlemcisi sayesinde cihaz daha hızlı bir şekilde kullanılabiliyor. Yeni Sharp AQUOS Quattron 3D LED’in ilgi çekici bir diğer özelliği de ekranın Android ve iOS’da bulunan özel bir uygulama kullanılarak akıllı telefonlar yada tabletler aracılığıyla da kontrol edilebilmesi. LE857E serisinde ayrıca DVB-T dijital karasal televizyonu internet veri akışıyla birleştiren HbbTV Hybrid TV desteği bulunuyor. Serinin 80 inç, 70 inç ve 60 inçlik modelleri bulunuyor. 80 inçlik bu dev ekranın fiyatı ise yaklaşık 8000 euro civarlarında görünüyor.

Yorum yazın