Digital Profits – Dijital Kazançlar semineri 10-11 Nisan’da

Digital Profits – Dijital Kazançlar semineri 10-11 Nisan’da

Bilgi ve zamanın çok değerli olduğu bir çağ yaşıyoruz. Her şey teknoloji sayesinde çok hızlı değişiyor ve gelişiyor.Özellikle internet teknolojileri hayatımızda çok büyük bir önem kazanarak bilgi ve ihtiyaçlara ulaşmanın neredeyse en hızlı yolu haline gelmiş durumda.

İnternet; pazarlama ve satış sektörünün de bakış açısını değiştirdi. Markaların pazarlama ve satış projeksiyonlarında vazgeçilmez bir madde haline geldi. Markaların bilinirliliklerine katkısı, satışlarına olan etkisi en önemlisi büyümelerine kazandırdığı ivme küçümsenmeyecek kadar önemli bir noktada. İnternetin firmaların rekabeti konusunda da tüketiciye sağladığı avantaj tartışılamaz. Tüketici istediği ürünün markalara göre fiyat, özellik ve bilgilerine çok rahatlıkla ulaşabiliyor ve seçimini kısa sürede yapabiliyor. Bu durum, birçok alt başlığı olan yeni bir sektörün doğmasına sebep olmuş durumda:

  • Firmaların ve markaların internet aramalarında ilk sıralarda yer almalarına yönelik olan çalışmalar (SEO).
  • Tüketicilerin internet üzerindeki arama analizleri sonucu oluşan pazarlara yönelik kampanyaların oluşturulması (niche)
  • Ürünlere göre sadece satış odaklı site tasarlanması (sales later)
  • İnternet reklamclığı
  • Tüketicilerin satışlara dahil edilmesi, satış ortaklığı (affiliate) sistemleri
  • Bilgi amaçlı dijital uzmanlık ürünleri( e-kitaplar, Mp3 ve farklı formatta ses dosyaları, videolu eğitim ve anlatımlar ve yazılımlar)

bu iş tanımlarından sadece birkaç tanesi olarak örneklenebilir.

Digital Profits – Dijital Kazançlar semineri 10-11 Nisan’da, Sheraton İstanbul Maslak’ta yapılacak. Musa Erdoğmuş tarafından verilecek olan seminerde internet üzerinden yapılan işlerle gelir elde etme yöntemlerine değinilecek.

Ayrıntılı bilgi için www.dijitalkazanclar.com adresine göz atabilirsiniz.

Yorum yazın