Dünyanın en geniş Ultra HDTV’si

Dünyanın en geniş Ultra HDTV’si

AMOLED ekranları pahalı akıllı telefonlarda kullanan Samsung, yıllardan beri LCD panel içeren monitörler ve TV’ler de satıyor. Bu alanda en önemli gelişmelerden biri olan Full HD’den dört kat yüksek kalite sunan Ultra HDTV’ler yaygınlaşıyor. İlk nesil pahalı örneklerde çözünürlük 3840 x 2160 pikseldi ama genişlik açısından 50-60 inç ötesine geçilmiyordu. Aslında yüksek kaliteden dolayı büyük boyutta yaşanan netlik kaybı daha az oluyor.

110
Bu durumdan faydalanmak isteyen Samsung, dünyanın en geniş Ultra HDTV’sini tanıttı. Daha ufak modeller bile son derece pahalıyken bu 110 inçlik dev TV’nin ucuz olması beklenemez. CES 2013 sırasında ilk Ultra HDTV’lerini tanıtan firmalar, gelecek ay gerçekleşecek CES 2014 sırasında bu kez yenilenmiş modelleri gösterecekler. 110 inçlik Samsung Ultra HDTV’nin çözünürlüğü değişmiyor.

Boyutları 2.6 x 1.8 metre olan bu dev TV bazı yataklardan bile geniş. 85 inçlik Ultra HDTV’lerde fiyat 80 bin TL’yi geçiyordu. Evinde muhteşem netlikte sinema deneyimi elde etmek isteyen zenginleri hedef alan ürün dün itibariyle satışa sunuldu. Çin, Uzakdoğu ve diğer gelişmiş ülkelerde sunulacak TV’nin tahtını kapmak isteyen Sony ve LG gibi üreticiler CES 2014 sırasında farklı modeller sergilemeyi deneyebilir.

1 yorum

  1. gökay

    fiyatından ziyade özellikleri benim ilgimi çekti. LG televizyon izlerken bizlere eşsiz bir deneyim yaşatmayı hedef edinmiş

Yorum yazın