Dünyanın girişimcisi Startup Turkey’de bir araya geldi

Dünyanın girişimcisi Startup Turkey’de bir araya geldi

Etohum’un 20-22 Şubat tarihleri arasında Antalya’da altıncısını gerçekleştirdiği Startup Turkey Girişimcilik kampı, dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılarla oldukça hareketli geçti.

startupturkey_eze_vidra-300x200
Bu yıl 30 ülkeden 700 katılımcıyla açılış yapan Startup Turkey, yüzde 50′ye yakını yurtdışından gelen katılımcıların sunumlarıyla gün içinde daha büyük bir hareketlilik kazandı. 75 girişim ve 150 yatırımcının bir araya geldiği organizasyonda, belirli bir soruna etkili bir çözüm getiren ve bilgiyi yurtdışına ihraç edebilen girişimler ön plana çıktı.

Google Entrepreneurs Europe Başkanı olan ve Google’da stratejik partner olarak görev yapan Eze Vidra, Startup Turkey katılımcılarına www.campuslondon.com adresinden ulaşılabilen Avrupa’nın en büyük girişimci kampüsünü anlattı. Londra’da hayata geçen Campus’un, yaratıcı fikirlerin hayata geçmesine ve girişimcilerin birbirleriyle işbirliği halinde ilham kaynağı olacak işler ortaya çıkarmasına yardımcı olduğunu söyleyen Vidra, Google’un sağladığı güçlü araçlar ve mentorluk sayesinde girişimcilerin açıkta olan bilgiyi kullanabileceğini ve yeni bir başlangıca ihtiyacı olan her kesimden girişimciyi kabul ettiklerini vurguladı.

Yorum yazın