Dünyanın ilk Chrome OS’lu hepsi bir arada bilgisayarı

Dünyanın ilk Chrome OS’lu hepsi bir arada bilgisayarı

LG firması dünyanın ilk Chrome OS işletim sistemi içeren hepsi bir arada bilgisayarını tanıttı. Google’ın geliştirdiği Chrome işletim sistemini esas alan ve online kullanıma öncelik veren Chrome OS işletim sistemli yeni bilgisayara LG Chromebase adı veriliyor. Acer, Samsung, HP, Dell gibi firmaların Chrome OS içeren uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarlarından sonra destek giderek artıyor diyebiliriz.

lg_chromebase_aio_181205222102_640x360
Temelinde Linux olan Chrome OS, geleneksel yazılım kurma sistemini bırakıp internet tarayıcı ve uyumlu web uygulamalarına yöneliyor. Genelde basit işlemler ve okul kullanımı için ideal olan LG Chromebase’in tasarımı Apple iMac kıvamında. Çok ince olmayan ama hoş görünen LCD monitör gövdesi içinde bilgisayarın parçaları gizli. Haswell serisi son nesil Intel Celeron işlemci, 2 GB RAM ve 16 GB Flash depolama alanıyla beklentileri karşılıyor.

Masaüstü sistem olduğundan sürekli internet bağlantısı sorun olmasa gerek. Ek depolama için Google Drive bulut depolama sunuluyor. 1.3 MP sohbet kamerası içeren bilgisayarla 720p video yakalanabiliyor. 21.5 inç ekranın Full HD desteği var ve IPS panelde görüş açıları geniş. Yanlarda ve arkada tek USB 3.0, üç USB 2.0 portu, ses bağlantıları, dahili ses sistemi, ağ bağlantısı, HDMI girişi var. Bu sayede başka sistemlerden gelen görüntüyü monitöre yansıtmak mümkün.

Yorum yazın