Dünyanın ilk NFC alıcılı masaüstü bilgisayarı

Dünyanın ilk NFC alıcılı masaüstü bilgisayarı

Asus firması ilginç bir fikri ortaya atarak genelde akıllı telefonlarda kaşımıza çıkan NFC yakın mesafe iletişim teknolojisini masaüstü bilgisayara adapte etti. Dünyanın ilk NFC alıcılı masaüstü bilgisayarı olan Asus M70 sayesinde akıllı telefonlarla veri alışverişi daha kolay hale geliyor. Google Android işletim sistemini içeren NFC’li cihazlar kolayca eşleşme desteği veriyor.

asus_m70

Mobil cihazla çekilen fotoğraflar kolayca kablosuz olarak yedeklenebiliyor. Dördüncü nesil Intel Core i işlemci içeren ve NVIDIA GeForce ekran kartı kullanan masüstü bilgisayarın kasası hayli şık görünüyor. SonicMaster ve MaxxAudio ses teknolojilerini de içeren PC’nin farklı yanları bunlarla sınırlı değil. Aynı zamanda destek veren akıllı telefonları kablosuz olarak şarj edebiliyor. Daha da ötesi içinde yer alan KGK ile elektrik kesintisinde bir süre besleme yapabiliyor.

Tepede yer alan Qi teknolojisini kullanan özel alana Asus Wireless Charger adı veriliyor. Ai Charger desteğiyle USB 3.0 bağlantısından daha fazla akım sunularak cihazların daha hızlı şarj olması sağlanıyor. M70 kapalı olsa bile hızlı şarj mümkün. USM adı verilen yeni nesil depolama standardını kullanan harici diskler eklenebiliyor. KGK sistemiyse batarya bitmek üzere olduğunda sistemi otomatik olarak hibernate moduna alabiliyor.

Yorum yazın