EA FIFA Manager serisi veda ediyor

EA FIFA Manager serisi veda ediyor

EA tarafından yayınlanan FIFA Manager oyununu sevenler için kötü bir haberimiz var. Serinin kurucusu Gerald Köhler tarafından yapılan açıklamaya göre 2002′de Total Club Manager 2003 ile başlayan ve 2005′de FIFA Manager 06 olarak devam eden seride on ikinci oyun olan FIFA Manager 14 ile sona geliniyor. Uzun süredir sadece PC sürümü olan oyunun son versiyonu geçen ay satışa sunuldu. 

fifamanager14

Futbol simülasyonu FIFA Manager, bir süredir ana rakibi olan Sega üretimi Football Manager serisinin gölgesinde kalmaya başlamıştı. Gelecek nesil araçların ve yazılımların hazır olmamasından dolayı ilerleme gösteremeyen serinin son bölümleri fazla satmadı. Görüntü ve teknoloji anlamında ciddi bir tıkanma olmuştu ve ilerleme için yeni bir altyapıya geçilmesi gerekiyordu. Diğer yandan bu adımı atmak için gerekli olan maddi birikim elde edilemedi.

Az sayıda oyuncu kitlesine hitap eden oyunlardan biri olan FIFA Manager serisinin devamı gelmeyecek ama düşkünler güncel sürümleri seneler boyu oynamaya ve modlar eklemeye devam edebilir. Aynı zamanda oyunla ilgili yama paketleri sunulacak. Elbette oyunun fanatikleri için durum asla eskisi gibi olmayacak. Belki bir firma FIFA Manager serisinin haklarını alıp devam ettirebilir.

Yorum yazın