Eski dost Winamp’a elveda deyin!

Eski dost Winamp’a elveda deyin!

Senelerin MP3 oynatıcısı Winamp, 20 Aralık’ta aralıkta artık indirilemeyecek. Winamp.com da aynı tarihte kapanıyor. 

winamp_logo-300x121

90′lı yılların en popüler Mp3 oynatıcısı Winamp artık yerini Spotify ve Pandora gibi sosyal müzik platformlarına bırakacak. Eğer nostalji yaşamak istiyorsanız önünüzde tam 1 ay var!

Winamp son 15 senedir hizmet veriyordu. Dünya çapında binlerce kullanıcısı bulunan program, “sosyal müzik” adlı devrime ayak uyduramadı. Her ne kadar 2010′da Android için, 2011′de de Mac için yeni uygulamalarını duyursa da yeterli popülerliği sağlayamadı.

an_Winamp_heropix-635x537

Her ne kadar AOL Winamp’tan ne kadar gelir elde ettiğini belirtmese de Winamp’ın eski çalışanları programın şirkete yıllık 6 milyon dolar gelir sağladığını tahmin ediyorlar.

Winamp’ın ilk genel müdürü Rob Lord, “AOL Winamp’ı satın alır almaz gerekli atılımlarda bulunsaydı bugün iTunes’un yerinde Winamp’ın olmaması için hiçbir sebep yoktu.” diyor. Tabii tarihte varsayımlarla hareket etmek pek de mümkün değil.

1 yorum

  1. Cengiz

    Winamp diğer işletim sistemlerine çıkmaya çok ama çok geç kaldı. Şuan Linuxta Winamp halen yok. Bunu başarsalardı tüm Linux camiası Winamp kullanacaktıi keza Mac sistemlere de çıkalı 1-2 yıl oluyor. Bu kadar ağır çalışırsan batacağın aşikar

Yorum yazın