Exper, dizüstünde ‘hibrit’e geçti

Exper, dizüstünde ‘hibrit’e geçti

Lider ve yenilikçi bilgisayar üreticisi Exper, bilgisayar tutkunlarını yeni teknolojiler ile buluşturmaya devam ediyor. Karizma serisi dizüstü bilgisayar ailesiyle kullanıcıları SSD teknolojisine terfi ettiren Exper, hız yarışında son noktayı hibrit teknolojisi ile koyuyor. Yeni Exper Karizma NC13H ile kullanıcılar dizüstünde maksimum hıza kavuşuyor.

Dizüstü ve tablet PC ürünleriyle 2011’e hızlı bir başlangıç yapan Exper, en yeni teknolojiye sahip ürünlerini kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. Diz üstünde hız yarışına SSD sabit diske sahip ürünleriyle yeni bir boyut kazandıran Exper, çıtayı Hibrit teknolojisine sahip yeni Karizma NC13H ile yükseltiyor.

Tasarımı, güçlü donanım özellikleriyle taşınabilir bilgisayar pazarının en popüler bilgisayarı olmaya hazırlanan NC13H, hem kurumsal hem de bireysel tüketicilerin beklentilerini karşılayacak en yeni teknolojileri üzerinde barındırıyor. IMR teknolojisiyle tasarlanan şık, parlak kasası ile ilk göz hitap eden NC13H, 15.6 inç büyüklüğünde 1366×768 piksel çözünürlüğünde HD LCD ekrana sahip. Yeni Karizma’yı serinin diğer ürünlerinden ve rakiplerinden ayıran en büyük özelliği ise, üzerinde SSD Hibrit diski.

DAHA GÜÇLÜ, DAHA AKILLI

Seagate Momentus XT sabit diski ile depolama kapasitesinden ödün vermeyen Exper Karizma NC13H, disk üzerindeki Adaptive Memory teknolojisi sayesinde kullanıcı ihtiyaçlarını genel olarak geliştirilmiş sistem yanıtına göre ayarlayıp, performansı maksimum düzeye otomatik olarak çıkartıyor. En sık kullanılan uygulamaları ve veri dosyalarını akıllı bir şekilde izleyen, sonraki kullanımlarda uygulamaların hızlı bir şekilde geri yüklenebilmesi için yüksek performansa ulaştıran NC13H, Windows 7 Home Premium 64 Bit işletim sistemini kullanıyor.

Intel’in Core i5 460M işlemcisine yer verilen yeni Karizma’da 6 GB’lık DDR3 RAM desteği sayesinde, tasarım, oyun, müzik, film gibi mobil ortamda aranan maksimum hız ve eğlenceye anında ulaşılabiliyor. 2 GB 128 Bit DDR3 ATI ekran kartıyla da beklentileri karşılayan NC13H üzerinde Super Multi DVD optik sürücü, 3 adet USB, E-SATA, HDMI, VGA gibi günümüzün olmazsa olmaz bağlantılar bulunuyor.

İnternet ve bilgisayar kullanımında yüksek performansı, ekran altına konumlanan güçlü stereo hoparlörüyle dikkat çeken Exper Karizma serisinin yeni üyesi NC13H, Türkiye genelindeki 1.000’i aşkın bayii ve tüm teknoloji marketlerinde World karta 12 taksit ödeme seçeneği ile 929 $ KDV fiyatıyla satışa sunuldu. Ürünün teknik özellikleri ise şöyle;

İşlemci : Intel Core i5 460M (2.53 GHz, 3M Cache)
Chipset : Intel HM55
İşletim sistemi : Windows 7 Home Premium 64 Bit
Ekran : 15.6 inç 1366×768 HD LCD parlak ekran
Ekran Kartı : 2 GB 128 Bit DDR3 ATI HD5470 (1GB ayrılmış bellek)
Sabit disk : Seagate Momentus XT 500 GB / 4 GB Sata 7200 Rpm Hybrid
Bellek : 6 GB DDR3
Optak sürücü : Super Multi DVD
Bağlantılar : 802.11 b/g/n kablosuz ağ, kart okuyucu, 3 adet USB 2.0, E-SATA Combo, VGA Out, Headphone, S/PDIF, Line-in, HDMI
Ses : Dahili stereo hoparlör
Boyutlar : 374×247,5×35
Ağırlık : 2.5 KG (Pil dahil)

Yorum yazın