Facebook profilini aramada gizleme sona erdi

Facebook profilini aramada gizleme sona erdi

Gizlilik ihlallerinden ötürü Facebook hesabını kapatmayı düşünenlerden biriyseniz adım atmanızın zamanı gelmiş olabilir. Bunun sebebi Facebook’un kısa süre sonra seçenekler arasından kaldıracağı arama sonuçlarından profil bilgisini gizleme seçeneği. Bundan bir sene önce böyle bir niyeti olduğunu ifade eden sosyal ağ devi, üyelerin saklanmasını istemiyor ve aramayı ön plana çıkarmak için uğraşıyor.

2013-10-11-image-1

Geçen senenin Aralık ayında, kimlerin isim araması sonucunda zaman tünelinize erişebileceğini belirleyen seçenek, aktifleştirmemiş Facebook kullanıcılarının ayarından silinmişti. Zaten aktifleştirmiş olanların bu seçeneği kullanmaya devam etmesine izin verilmişti. Adından anlaşılacağı gibi bunu değiştirenler, isimle yapılan arama sonucunda belirmiyordu.

Facebook’un yeni blog girdisine göre bu ayarı seçmiş olan az sayıdaki kullanıcı yakında uyarı bilgisi alacak ve özelliğin kapanacağını öğrenecek. Kişilerin size ait bilgileri bulabilmesine yönelik en ideal ayarın paylaşım seçeneklerinde yattığı düşünülüyor. Paylaşımları sürekli halka açık gerçekleştirenler de yakında bir uyarı mesajı görecekler. Her ne kadar bazı ayarlar koruyucu olsa da dolaylı yollardan üyelerin paylaşımları takip edilebiliyor.

Tagged with: ,

Yorum yazın