Game of Thrones oyun serisine hazır mısınız?

Game of Thrones oyun serisine hazır mısınız?

The Walking Dead ve Back to the Future başta olmak üzere çok sayıda başarılı macera oyununa imza atmış olan Telltale Games firması, Spike VGX 2013 Oyun Ödülleri sırasında resmi bir açıklama yaparak HBO ile çalışmalara başladıklarını ve Game of Thrones temalı oyun serisi sunacaklarını duyurdu. Daha önceden sızan bilgilerden Telltale Games’in bu projeye başladığını duymuştuk.

GoTGeorge R. R. Martin’in şaheseri bu kez oyun olarak karşımıza çıkacak. Aslında Game of Thrones adlı iki oyun hazırlanmıştı. Cyanide Studios’un geliştirip Focus Home Interactive’in sunduğu Game of Thrones – Genesis strateji (2011) ve Game of Thrones RPG oyunları (2012) vasatı aşamadı. Telltale Games’in yeni oyunu hazır olana kadar epey zaman geçecek. Telltale’in kendine özgü hikaye anlatım biçimi, ilgi çekici karakterler ve hikaye ile birleşince başarılı bir sonuç ortaya çıkabilir.

Oyunda bazı dövüş sahneleri de olacak ama Telltale tarzı yaklaşımla klasik çizgiden çıkılacak, kırıp dökme tarzı yıkıcı kavgalar olmayacak. Ana karakterlerin aksiyonları oyun genelinde senaryoyu etkiliyor olacak. Dizide yer alan karakterlerden hangilerinin ön plana çıkarılacağı merak konusu. Başarı durumuna göre birden çok sezon halinde devamı gelebilir. Şu anda planlanan sunum tarihi 2014 yılı.

http://youtu.be/4sd0KWkplHA

Yorum yazın