Google Arama uygulamasının Android sürümü güncellendi

Google Arama uygulamasının Android sürümü güncellendi

15. yaşgününü kutlayan Google, farklı platformlara özel uygulamalarda ilgi çekici yenilikler sunmaya devam ediyor. Bunlar içinde en çok öne çıkan platform olan Android için geliştirilen arama uygulaması son zamanlarda çok işlevsel bir araca dönüştü. Daha önceden web sürümü güncellenmiş olan arama motoru artık Google Android cihazlarda daha fazla özellik sunuyur.

gsmarena_0014

Google Search adıyla cihazlara kurulan uygulama Google Play Market üzerinden otomatik olarak iniyor ve güncelleniyor. Yeni sürümde gelen yenilikle sesli olarak “OK Google” komutunu verenler arama yaptırabiliyor. İlk aşamada sadece ABD’de geçerli olan yenilik zamanla diğer ülkelerde de geçerli olacak. Google Glass’daki “OK Glass” sesli komutunu andırıyor.

Güncellemeden sonra arama sonuçları yeni tasarımla daha cazip görüntüyle karşınıza çıkıyor. Arama yaptığınız kişilerle ilgili yeni haberler girildiğinde haberdar olmayı seçme imkanı da sunuluyor. Yenilikler kademeli olarak geleceğinden telefonunuz ya da tabletinizi güncellemeye zorlamanız gereksiz.

Yorum yazın