Google Glass’a göz kırparak komut verin

Google Glass’a göz kırparak komut verin

Sene sonu geldi ve Google’ın Glass adını verdiği akıllı gözlük projesi hala son kullanıcılara satılacak derecede olgun hale gelmedi ama sürekli olarak ciddi ilerlemeler gerçekleşiyor. Büyük olasılıkla 2014 içinde satış başlayacak. Google Glass Explorer programına üye olup 1500 dolara satın alanlar yeni bir güncelleme elde etti. XE12 güncellemesi cihaza yönelik en kapsamlı yenilik paketi.

Google-Glass-banner
Google Glass destek sitesinde yer alan açıklamalara göre XE12 güncellemesiyle artık iOS kullanıcıları MyGlass uygulamasını kullanıp bağlantı kurabiliyor. Bir diğer yenilik ekran kilidiyle meraklıların verilerinize ulaşmasını engellemek. Baştan çıkarınca ya da cihazı kapatıp tekrar açınca kilit beliriyor. Dokunmatik alana birden çok özel girdi yapmak zorlayıcı olabilir. Ayrıca ekran kilidi sonrasında misafir kullanıcı modu iptal edildi.

İlgi çeken bir yenilikse göz kırpma hareketiyle fotoğraf çekebilme! Bunun için Glass v2 adlı yeni model şart. XE12 ile Google Play Music dokunmatik menüyle kontrol edilebiliyor. Hangouts da gelen yeniliklerden biri. Artık sohbetlere fotoğraf da eklenebiliyor. Sınırlı olan YouTube desteği genişledi ve video yükleme imkanı sağlandı. Arama sistemiyse artık daha başarılı sonuçlar veriyor. Ayrıca cihaz aşırı ısınırsa uyarı verebiliyor. iOS özel uygulamada Android versiyonu kadar fazla seçenek yok ama zamanla gelişebilir.

Yorum yazın