Google Helpouts ile uzmanından destek alın

Google Helpouts ile uzmanından destek alın

Google’ın sunduğu çeşitli online servislere bir yenisi eklendi. Google Helpouts adı verilen yeni servisin amacı işin uzmanına danışmak isteyenlere kolaylık sağlamak. Görüntülü sohbet yaparak uzmandan yardım almak ve servisleri için ödeme yapmak mümkün oluyor. Yemek pişirirken, evde tamir yaparken, gitar çalmayı öğrenirken ya da tıbbi bir sorun olduğunda bu servisi kullanıp çözüme ulaşabilirsiniz.

Google-Helpouts

İlk olarak Ağustos ayında adı geçen servis artık aktif hale geçti. Programa Weight Watchers, Sephora, One Medical gibi popüler servisler dahil oldular. Gönüllü olanlar ücretsiz olarak destek sunabilecek. Ödemeli servislerde saatlik ücret 20 dolar ve üstüne çıkabiliyor. Google açıklamasına göre bu servis üzerinden ücretli pornografik hizmetlere izin verilmeyecek. Servis alanlar uzmanlarla ilgili değerlendirme notu bırakabilecek. Uzmanlarsa gerektiğinde bazı kullanıcıları engelleyebilecek.

Google’ın bu işten kazancı yüzde 20 gelir kesintisi. Ayrıca istenen hedefe ulaşılamazsa geri ödeme garantisi sunuluyor. Platformun temelini Hangouts sohbet servisi oluşturuyor. Şimdilik sadece web ve Android sürümü bulunmakta. Google+ profilini kullanarak kişileri tanımlayan serviste gerçekleşen işlemler Google+ ortamında paylaşılmıyor. İki taraf da onay verirse Helpout sohbeti saklanabiliyor.

Yorum yazın