Google Play Music’te programsız yükleme

Google Play Music’te programsız yükleme

Kullanıcılara müziklerini online ortamda saklama imkanı veren bulut depolama ortamları içinde en popüleri olan Google Play Music, 20 bin şarkıyı ücretsiz saklama desteği veriyor. İlgili uygulamaları mobil cihaza kurup her yerden müzik dinlemek mümkün. Bilgisayarlar içinse internet tarayıcıyla dinleme desteği var ama özellikler sınırlı. Şarkı yüklemek içinse bilgisayara Music Manager uygulamasını kurmak şart.

Google-Play-Music1
Basit kalan Music Manager uygulaması sadece hız sınırlama, klasör seçme, arşivi indirme gibi imkanlar sunuyor. Arka planda çalışıp RAM yiyen bu uygulama genelde beklemede kalıyor. Kullanıcıların ne zamandır istediği bir değişiklikse diğer uygulamalarda olduğu gibi internet tarayıcı penceresine dosya sürükleyip yükleme yapabilmek. Google’a eklenen son kodlara bakılırsa bu yenilik yakında gelebilir.

Google Play Music ortamında internet tarayıcı ile şarkı dinlerken yeni şarkıları eklemek için sürükle bırak yapmak yeterli olacak ve Music Manager programını indirip kurmak gerekmeyecek. Elbette çok sayıda şarkı yüklemek gerekirse Music Manager daha avantajlı ama arada bir az şarkı ekleyenler uygulamayı kurmadan yapabilecek. Yeni özelliğin ne zaman ekleneceğine dair bilgi yok ama kaynak kodu geldiğine göre uzun sürmemeli.

1 yorum

  1. Umut

    en son Türkiye ye kapalıydı bu program şuan akıbeti nedir acaba

Yorum yazın