Grand Theft Auto 5’den yedi dünya rekoru

Grand Theft Auto 5’den yedi dünya rekoru

Rockstar Games’in açık dünya formatını esas alan eğlenceli oyun serisi Grand Theft Auto’nun sonuncusu olan GTA V ile dünya rekorları gelmeye devam ediyor. Oyun dünyasını sallamayı başaran yeni bölüm tüm zamanların en çok satan oyunu olmayı başardı. Satış rakamlarıyla Hollywood filmlerini geride bırakan GTA V’in şu ana kadar kırdığı rekor sayısı yedi ve bu sayı artabilir.

GTA-V-m

Şu anda dünyanın en popüler oyunu olan Grand Theft Auto V, ilk 24 saatte 11 milyon satarak 815 milyon dolar kazandı. Üç günde 1 milyar dolara ulaşarak en kısa sürede 1 milyar dolar gören eğlence ürünü haline geldi. Kültürel anlamda müthiş etkiye sahip olan oyunun incelemeleri sürekli olarak en yüksek puanları toplamaya devam ediyor.

Guinness Rekorları tarafında da GTA V ile ilgili heyecan söz konusu. Sadece oyun değil, eğlence sektörüne yönelik rekorlar da kırılmış oluyor. Sonuç olarak rekorlar iki alanı da etkilediğinden toplamda yedi sayısına ulaşmış durumda. Bir diğer rekorsa aksiyon oyunu alanında en çok izlenmiş olan tanıtım videosu. Rockstar bu aralar GTA Online ile ilgili sorunları çözmekle meşgul. Unutmamak lazım ki oyunun PC sürümü çıkmış değil. Hazır olsaydı rekorlar fazlalaşabilirdi.

Yorum yazın