Güle güle Nokia Music, merhaba Nokia Mix Radio

Güle güle Nokia Music, merhaba Nokia Mix Radio

Kısa süre önce gelen yönetim kurulu onayından sonra Nokia’nın Microsoft’a satışı kesinleşmiş oldu. Bir zamanlar lider olan firmanın Windows Phone işletim sistemiyle devam edeceği ortada. Nokia’nın yeni adımlarından biri 2012′den beri Lumia serisi Windows Phone esaslı telefonlarla gelen Nokia Music uygulamasını elden geçirmek oldu.

Nokia-Music-1

Bazı kullanıcılara ücretsiz müzik akışı sunan servis 2013 başında Nokia Music+ olmuştu. Aylık 3.99$ ödeyenler şarkıları indirebiliyor ve cihazda depolayabiliyordu. Nokia bir kez daha değişiklik yapma kararı adı. Nokia Music servisi yenilendi ve uygulama güncellendi ama aynı zamanda adı değiştirildi. Bundan böyle Nokia Music yerine Nokia Mix Radio olarak sunuluyor olacak. Windows Phone 8 işletim sistemini kullanan Nokia Lumia sahipleri uygulamayı Windows Phone Store ortamından indirebilir.

Daha önceki Nokia Music uygulamasında olduğu gibi Lumia kullanıcılarına milyonlarca şarkı ve 150 şarkı listesi sunuluyor. Ücretsiz kullanıcılar offline modda kullanmak üzere dört taneye kadar şarkı listesi indirebilir. Sınırsız müzik indirmek içinse aylık 3.99$ ödemek gerekiyor. Nokia Mix Radio arabirimi yeni ve miksleri paylaşmak için SMS, e-posta, Twitter, Facebook vb kullanılabiliyor. Yeni müzik servisini kutlamak amacıyla New York’da etkinlik düzenlendi.

Yorum yazın