hurriyet.com.tr yepyeni yüzü ile karşınızda

hurriyet.com.tr yepyeni yüzü ile karşınızda

Zengin içeriği ile alternatif kanallar yaratmayı hedef edinen hurriyet.com.tr, tasarımını yeniledi. Özgün yayıncılık anlayışı ile değişime büyük önem veren portal, okuyuculara yeni bir deneyimin kapısını açıyor.

hurriyet.com.tr, dijital yayıncılık alanında daha kaliteli hizmet ve daha iyi bir kullanım deneyimi sunmak için tasarımını yeniledi. Yeni yüzüyle hurriyet.com.tr, okuyucularına daha iyi keşif yapma imkanı tanıyor.

Portaldaki kaliteli görsellerle desteklenmiş haberler, okuyuculara çok daha fazla keyif veriyor. Her biri kendi kategorisinde etkili ve büyük bir site trafiğine sahip olan alt kanalların (Spor, Kelebek, Planet, Ekonet, Webtv,  Kültür – Sanat)  üst menüde belirginleştirilmesi bu alanlara çok daha rahat erişme kolaylığı sağlıyor.

Reklamverenler için ise çok daha ilgi çekici reklam alanları yaratılarak, bu alanların ön plana çıkarılması da önemli bir gelişme olarak nitelendiriliyor.

Özgün yayıncılık anlayışını kendisine ilke edinmiş portalın, okuyucu ihtiyaçları göz önüne alınarak yenilendiğini belirten hurriyet.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Fatih Çekirge “Köklü bir marka için bu değişiklikleri yapmak hiç kolay olmuyor; bu süreçte on binlerce görüş ve öneriyi değerlendirdik. Sonuç olarak hurriyet.com.tr’nin yeni yüzünü, gerek dünyadaki en iyi örneklerin incelenmesiyle, gerekse patronumuzdan editörümüze kadar aramızda yaptığımız tartışmalar sonucunda oluşturduk. Yeni tasarımımız, okuyucularımıza en güncel haberlere anında ulaşmaları ve haber deneyimini en iyi şekilde yaşamaları için birçok kolaylık sunuyor. Dijital yayıncılığın lideri olarak, her zaman olduğu gibi önümüzdeki dönemde de yenilikleri okuyucularımızla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Hürriyet Internet Grubu Başkan Yardımcısı Erhan Acar ise “Hazırladığımız tüm içerik ve alt kanalları daha ön plana çıkarmayı hedefleyen bu yeni tasarımla beraber, okuyucularımız artık daha modern bir hurriyet.com.tr bulabilecekler” diye konuştu. Acar sözlerini “Yeni ana menü anlayışımız ile daha sade ve takipçilerimizin aradıklarını kolay bulabilecekleri bir yapı oluşturduk. Ayrıca kaliteli görsel kullanımını ön planda tutarak okuyucularımızın daha keyifle takip edebilecekleri bir dünya sunduk” şeklinde tamamladı.

1 yorum

  1. Era

    Gecen serdar abi paylasmisti ‘Bir gazetenin web site tasarımı nasıl olmalıdır’ sorusuna en iyi cevaplardan biri. http://twitpic.com/4c02hw

    The Times UK

Yorum yazın