IBM SmartCamp Bölgesel Finali Türkiye’de gerçekleşecek

IBM SmartCamp Bölgesel Finali Türkiye’de gerçekleşecek

Dünyadan girişimcileri, yatırımcıları ve danışmanları bir araya getiren, IBM SmartCamp Bölgesel Finali’ne bu yıl Türkiye ev sahipliği yapıyor. Akıllı Dünya’ya yönelik etkili çözümler sunan, yeni nesil şirketlerin seçildiği ve Avrupa, Afrika, Asya ve Avustralya’dan seçilmiş girişimci şirketlerin katılacağı IBM SmartCamp, 31 Ekim’de İstanbul’da düzenleniyor.

ibmge_new

IBM Türk Yazılımevi İlişkileri Grubu ve İnovasyon Merkezi, girişimcileri dünya yatırımcılarıyla buluşturan, ünlü konuşmacıların katılacağı bir etkinliğe imza atıyor. Son beş yıl içinde kurulmuş olan ve dünyanın enerji, sağlık, ulaşım, e-devlet hizmetleri gibi temel alanlarda karşı karşıya olduğu sorunlara çözümler sunan yeni nesil yenilikçi şirketlerin yarıştığı IBM SmartCamp etkinliğinin bölgesel finaline bu kez İstanbul ev sahipliği yapıyor. Avrupa, Afrika, Asya ve Avustralya’dan seçilmiş girişimci şirketlerin katılacağı 31 Ekim’de düzenlenecek finalde, Türkiye’yi akıllı şebeke ve hizmet olarak enerji verimliliği iş modeli çözümüyle REENGEN şirketi temsil ediyor.

REENGEN şirketinin geliştirdiği Akıllı Şebeke (GridIntelligence-GI) çözümü, geleneksel elektrik iletim ve dağıtım sistemlerindeki verimsizliği ve kayıpları tespit etmek ve ucuz, tak&çalıştır ve taşınabilir formatta akıllı şebeke platformu görevini yürütüyor. Çözümün sunduğu gerçek zamanlı izleme ile enerji kuruluşlarına ve şebeke operatörlerine veri madenciliği yazılımı, gelişmiş analitik, taşınabilir algılama teknolojisi ve kablosuz ağ şebekesi ile daha iyi, daha verimli şebeke kullanımı sağlanıyor.

Sydney, Şanghay, Kuala Lumpur, Bangalore, Johannesburg, Varşova, Moskova ve İstanbul’dan katılımcılar arasında düzenlenecek İstanbul’daki IBM SmartCamp Bölgesel finalinde seçilecek şirketler, 2014 Şubat ayında Silikon Vadisi’nde düzenlenecek IBM SmartCamp Dünya Finaline katılmaya hak kazanacak. 31 Ekim tarihli İstanbul’daki bölge finali IBM tarafından eş zamanlı olarak internet üzerinden canlı olarak yayımlanacak.

Yorum yazın