İletişimin geleceği: video

İletişimin geleceği: video

Cisco’nun, genç yöneticilerin görsel iletişim eğilimlerini ölçen araştırması gelecekte iş dünyasının en yaygın iletişim araçlarından birinin video olacağını ortaya koyuyor.

ciscoarastirma-300x225
Şirketlerin yönetici koltuklarında yepyeni bir neslin üyeleri yerlerini almaya başladı. Yeniliklere daha açık olan ve teknolojiyle büyüyen bu kuşağın üyeleri, diğer birçok alanla birlikte iş dünyasının süreçlerini de yeniden şekillendiriyor. Cisco’nun 2013 Küresel Genç Yöneticiler ve Video Tutumları Araştırması’na göre yeni nesil yöneticiler, kariyerlerinde de etkisi artan iletişim araçlarından biri olarak videonun önemini vurguluyor.

Redshift Research’ün Cisco için dünya çapında 34 yaş ve altındaki 1300’ü aşkın yöneticiyle görüşerek yaptığı araştırma, üst yönetim kadrolarına doğru ilerleyen genç liderlerin, kaliteli ve güvenilir görüntü sağlayan birinci sınıf video kullanımı hakkında eğilimlerini ortaya koyuyor. Aralarında ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya’nın da bulunduğu 9 ülkeden katılımcılarla gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre:

  • Her 5 genç yöneticiden 3’ü, önümüzdeki 10 yıl içinde iş dünyasının birinci sınıf video kullanımına daha bağımlı hale geleceğine inanıyor.
  • Katılımcıların yüzde 87’si evden çalışmadan seyahat masraflarının azalmasına kadar pek çok alanda videonun önemli katkıları olduğunu düşünüyor.
  • En fazla 400 çalışanı olan şirketlerde görev yapan katılımcıların yüzde 94’ü videoyu küreselleşen iş dünyasında çalışırken yaşanan yabancı dil sıkıntılarının bir çözümü olarak görüyor.
  • Kullanımı kolay ve yaygın olduğu takdirde katılımcıların yüzde 84’ü fiziksel olmayan iletişim ihtiyaçlarının çoğunun video ile karşılanabileceğini düşünüyor.
  • Video kullanmaktan çekinme sebeplerinin başında ise dağınık bir ofiste çalışıyor olmak, dış görünüş ile ilgili çekinceler ve videonun görüşme sırasında aynı anda birden fazla iş yapmaya engel olması geliyor.

Yorum yazın