İlk günde 1 milyon Sony PS4 satışı

İlk günde 1 milyon Sony PS4 satışı

Sony’nin son nesil oyun konsolu PlayStation 4 satışları 15 Kasım tarihinde ABD ve Kanada’da başladı. İlk aşamada sadece bu iki ülkede satılan konsol gelecek hafta Avrupa’da satışa sunulacak. Sony’den gelen bilgiye göre ilk 24 saat içinde Kuzey Amerika bölgesinde 1 milyondan fazla kişi PlayStation 4 konsol satın aldı. Sony Bilgisayar Eğlence bölümü başkanı Andrew House hayli sevinçli durumda.

PlayStation4-FeaturedImage

Açıklamaya göre Kuzey Amerika’da satışlar iyi gidiyor ve hız kesmeden sürüyor. Avrupa ve Güney Amerika satışları 29 Ekim’de başlayacak. Böylece Sony’nin gelmiş geçmiş en hızlı satan konsolu PS4 oldu. Daha önceki rekoru PlayStation 2 kırmıştı ama ilk aşamada Japonya’da satışa sunulmuştu. Nintendo’nun erken davranıp çıkardığı ama donanımsal özellikleri düşük olan son nesil oyun konsolu Wii U’nun satışları 4 milyona ulaşamadı. Bu durumda Sony’nin sene sonundan önce PS4 satışıyla Wii U’yu geçmesi muhtemel.

Microsoft’un rakip oyun konsolu Xbox One ise 22 Kasım tarihinde satışa sunulacak ve sene sonu alışverişine çıkan kullanıcıların önüne sunulan bir diğer seçenek olacak. Sony’nin PS4 satışları pozitif izlenim veriyor olsa da bazı donanım problemleri yaşanmakta. HDMI fişindeki arızaya denk gelenler TV’de görüntü alamıyor. Bazı kullanıcılarsa mavi güç lambasının verdiği işaret eşliğinde çalışmaz hale gelen bir konsolla baş başa kalabiliyor. Amazon’daki tek yıldız alan PS4 incelemelerini büyük kısmı donanım arızasından şikayetçi.

Yorum yazın