Avrupa futbolunun heyecanı Tivibu’ya geldi

Avrupa futbolunun heyecanı Tivibu’ya geldi

TTNET’in TV platformu Tivibu, Avrupa’nın ilgiyle takip edilen futbol liglerini 4 ekranda ve tüm Tivibu kullanıcılarına açık olarak yayımlayacak.  Sporseverler, Tivibu’nun Tekrar İzle, Durdur İzle, Geri Al İzle gibi gelişmiş özellikleri sayesinde canlı yayını durdurabilecek, geri alabilecek, kaçırdıkları maçları tekrar izleyebilecekler.

TTNET Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak’ın ev sahipliğinde, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Türk Telekom Genel Müdürü Tahsin Yılmaz ile yayın ve dağıtım haklarının sahibi MP & Silva’nın Avrupa Direktörü Roberta Dalmiglio’nun katılımlarıyla Roma’da gerçekleşen ve PCnet’in de yerinde izlediği basın toplantısında işbirliğinin detayları açıklandı.

TTNET, yeni dönem TV platformu Tivibu Ev, Tivibu Web ve Tivibu Cep platformlarından; İtalya Serie A, Fransa Ligue 1, İngiltere FA Cup ve İngiltere Milli Futbol Takımı’nın iç sahada oynayacağı 2014 Dünya Kupası hazırlık ve eleme maçlarını 4 ekrandan, tüm Tivibu kullanıcılarına açık olarak yayınlayacak.

İlker Koçak: Futbolu diğer spor etkinlikleri izleyecek

İtalya’nın Roma kentinde düzenlenen basın toplantısında, sporseverlerin Tivibu’nun gelişmiş özellikleri sayesinde yepyeni bir deneyim yaşayacaklarını belirten TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak, TRT Spor ile yaptıkları 3 yıllık anlaşma ile Avrupa’nın ilgiyle izlenen liglerini Tivibu abonelerine sunarak spor yayıncılığı konusunda iddialı bir adım attıklarını söyledi. Koçak, konuşmasına şöyle devam etti:

“Tivibu ile televizyon, bilgisayar, cep telefonu ve tabletler olmak üzere 4 ekrandan yayın yaparak Türkiye’de televizyon yayıncılığında bir ilki gerçekleştirdik. Abonelerimize özgürce televizyon izleme imkanı sunduk. Tivibu’nun Tekrar İzle, Durdur İzle, Geri Al İzle gibi gelişmiş yayın özellikleriyle, ilgilendikleri programları kaçırmadan ve istedikleri zaman tekrar izleyebilen müşterilerimize şimdi de bazı Avrupa ligleri yayınlarını aynı heyecanla izleme imkanı sunuyoruz. Tüm dünyada merakla takip edilen İtalya’nın Juventus ve Milan, Fransa’nın PSG ve Marsilya, İngiltere’nin Manchester United ve Chelsea gibi futbol kulüplerinin maçları artık Tivibu izleyicilerine ulaşacak. İlk etapta yayınlara futbolla başladık ancak başka dallardaki spor etkinliklerini de Tivibu’dan sunmak için çalışmalarımız devam ediyor.”

Tahsin Yılmaz: Dijital yaşama öncülük ediyoruz

Roma’daki toplantıya Türk Telekom Genel Müdürü Tahsin Yılmaz da katıldı. Yılmaz, konuşmasında Türkiye’nin dijital yaşam dönüşümüne Türk Telekom’un öncü olacağını belirterek, şunları söyledi:

“Türkiye’yi en yeni iletişim teknolojileriyle tanıştırmayı gelenek haline getiren Türk Telekom, iletişim altyapısında attığı adımlar ve gerçekleştirdiği yatırımlarla Türkiye’nin dijital altyapısını en ileri teknolojilere hazır hale getirdi. Şimdi bu altyapı üzerinden yaşamı dönüştürmek, her alanda hayatı kolaylaştıracak ve renklendirecek dijital çözümler üretmek için çalışıyoruz. Dijital çözümlerin günlük hayatın parçası olacağı geleceğin dünyasını, Türk Telekom Grubu’nda yer alan teknoloji şirketleri ile yarattığımız sinerjiyle biz şekillendirmeyi hedefliyoruz. Önceliğimiz teknolojiye dahil olan değil, teknoloji üreten bir Türkiye ve Türk Telekom grubu. Hizmetlerimizi yaptığımız yatırımlarla sürekli geliştiriyoruz. Grup şirketimiz TTNET’in başarılı ürünü Tivibu ve TRT Spor arasındaki işbirliği bu vizyonunun kanıtı ve bizleri nasıl bir geleceğin beklediğine dair önemli bir gösterge. Bu güzel işbirliğinin hayırlı olmasını diliyorum.”

İbrahim Şahin: Üç dev organizasyon futbolseverin evinde olacak

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, toplantıda yaptığı konuşmada, tek kanaldan 15 kanallı, yayıncılıkta iddialı bir TRT’ye ulaştıklarını ve TRT-1 ile zirve yarışına ortak olan TRT’nin, tematik kanallarıyla fark yarattığını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“TRT Spor daha ilk yılında zirveye oturmayı bildi. Sporun her branşında TRT bayrağını dalgalandırdı. Pek çok branşta canlı yayınlarla spor heyecanını evlere taşıdı. Süper lig özetleri, PTT 1. Lig maçlarının canlı yayınları, Bundesliga karşılaşmaları, şampiyonlar liginden UEFA Avrupa ligine kadar neredeyse her müsabakanın özet hakları TRT’nin elinde bulunuyor. Bugün, TRT, futbolseverlere yepyeni bir içeriğin sunulmasında yine öncü rol üstleniyor. Bu kez TTNET işbirliğiyle Avrupa liglerinin doyumsuz heyecanını Türkiye’ye izlettirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu üç organizasyonun bütün maçları TRT Spor logosuyla sadece Tivibu’da yer alacak. Sözkonusu liglerden bazı maçlar da platformun dışında açık kanalda TRT Spor’da yer alacak. Dünya futboluna yıldız sporcular kazandıran bu üç dev organizasyon bundan böyle Tivibu ve TRT Spor aracılığıyla futbolseverin evinde olacak. Tivibu ile TRT arasında Londra Olimpiyatları’ndaki mükemmel işbirliğimizi bu kez futbolda daha uzun soluklu bir mecraya taşımaktan mutluluk duyuyoruz.”

Anlaşma neleri içeriyor?

TRT Spor işbirliği ile hayata geçirilen Tivibu Spor kanalı (80. kanal), en heyecanlı maçları canlı ve banttan yayınlar ile sporseverlerin ekranına taşıyacak. Üstelik Tivibu Ev’de kanal HD (378. kanal) olarak da yayınlanacak. Maçların yayın saatlerinin çakışması durumunda ise canlı yayınlar, 6 kanaldan birden verilebilecek. Ayrıca, Tivibu aboneleri, hazırlanacak interaktif kanal sayesinde 6 maçı birden aynı anda takip edebilecek.

Maçlar, televizyon, bilgisayar, akıllı telefon ve tabletlerde olmak üzere 4 ekranda, her pakette izlenebilecek. 2012-2013, 2013-2014 ve 2014-2015 sezonları Tivibu platformlarında canlı yayınlar izlenebilecek. Böylece Tivibu kullanıcıları için Avrupa futbolunun heyecanlı maçlarını izlemek mümkün olacak.

Anlaşma çerçevesinde, maçlardan seçilen ikisi TRT Spor kanalında ve web sitesinde de yayınlanacak.

Sporseverler, Tivibu farkıyla kaçırmadan izleyecekler

Tivibu’nun “Tekrar İzle”, “Durdur İzle” ve “Geri Al İzle” gibi gelişmiş özellikleri sayesinde sporseverler, Avrupa liglerini büyük bir heyecanla takip edecek. Tivibu’nun “Tekrar İzle” özelliği ile maçları yayınlanma tarihlerinden sonraki 1 hafta boyunca istedikleri zaman, istedikleri kadar izleyebilecek. Herhangi bir maçın en heyecanlı yerinde ekran başından ayrılmak zorunda kalan sporseverler, Tivibu’nun “Durdur İzle” özelliği ile maç heyecanına kaldıkları yerden devam edebilecek. Tivibu’nun “Geri Al İzle” özelliği sayesinde ise canlı yayını geri alabilecek, o an canlı yayınlanan maçın önemli anlarını yeniden izleyebilecek.

Avrupa ligleri, Tivibu Ev’in Sosyal Tivi uygulaması ile çok daha eğlenceli

Tivibu Ev’in Sosyal Tivi uygulaması ile sporseverler, maçları izlerken aynı anda televizyon üzerinden de sosyalleşebilecek. Kullanıcılar, izledikleri maçlar hakkında yorum yazabilecek, arkadaşları ile mesajlaşabilecek ve hatta maçları arkadaşlarına önerebilecek. Oluşturdukları arkadaş listeleri üzerinden, kimin hangi karşılaşmayı izlediğini gören sporseverler, sosyal Tivi’nin eğlenceli dünyasıyla ayrıcalıklı bir deneyim yaşayacak.

TTNET, her zaman sporseverin yanında

Sporu ve sporun evrensel değerlerini destekleyen ve dünya standartlarında sporcuların yetiştirilmesine katkıda bulunmayı hedefleyen TTNET, 2008 yılından bu yana Türk futbol milli takımlarına ana sponsorluk yapıyor.

TTNET, Tivibu platformunda Avrupa Salon Atletizm müsabakalarını ve Londra Olimpiyat Oyunları’nı da yayınladı. 5 kıtadan, 200 ülkeden, 10 bin sporcuyu bir araya getiren Londra Olimpiyat Oyunları, Tivibu platformunda TRT Spor’un katkılarıyla 6 kanaldan Türkçe seslendirme ve yorumlar ile HD kalitesiyle yayınlandı.

Yorum yazın