Dünyanın en büyük online yerel rehberi Yelp artık Türkçe

Dünyanın en büyük online yerel rehberi Yelp artık Türkçe

yelpTüketicileri en iyi yerel işletmelerle buluşturan Yelp, bugün www.yelp.com.tr adresiyle Türkiye’de hizmete girdi Bugünden başlayarak Türkiye’de yaşayanlar Yelp.com.tr sitesinde hesap açıp, yerel işletmelerle ürün ve servis sağlayanlar hakkındaki fikirlerini paylaşma imkanına sahip olacaklar. Yelp’in ücretsiz iPhone ve Android uygulamalari ile iş sahipleri için hazırlanan ücretsiz araçlar işletme sahiplerinin hizmetinde olacak.

“Avrupa ve Asya kıtalarını buluşturan Türkiye her zaman farklı kültürlerin buluştuğu, etkileştiği ve geliştiği bir yer olmuştur.” diyen Yeni Pazarlar İkinci Başkanı Miriam Warren, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de ki Yelp kullanıcıları da diğer ülkelerde olduğu gibi aynı zevkle kontrolü ele aldıkça, ülkenin neresinde olurlarsa olsunlar en iyiyi bulmakta Yelp’i kendilerine yerel rehber olarak seçecekleri günü dört gözle bekliyoruz. Endüstrileşmiş, Batı Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip, hızla büyümekte ve girişimci ruh bakımından her ülkeye rakip olabilecek bir ulusa sahip olan Türkiye, kendi Yelp topluluğunu oluşturup hem tüketiciye hem de küçük ölçekli iş sahiplerine büyük fayda ve olanaklar sağlayacak bir ülkedir.”

Başlangıçta, Yelp’in topluluk oluşturma çabaları, sınırları iki kıtaya yayılan büyük şehir İstanbul’da yoğunlaşacak. Bununla birlikte, Türkçe web sitesi tüm özellikleri ile yurdun her yerinde yaşayan Türklerin kullanımına açık olacak ve Türkçe, İngilizce, Danimarkaca, Flamanca, Fransızca, Fince, Almanca, İtalyanca, Norveççe, İspanyolca, İsveçce, Lehçe olmak üzere 12 dilde yerel bilgiler sunacak.

Yorum yazın