En çok ziyaret edilen gençlik sitesi Tipeez.com

En çok ziyaret edilen gençlik sitesi Tipeez.com

Gençlik portalı www.tipeez.com, dünyanın internet ölçümlemesi konusunda önde gelen araştırma şirketlerinden comScore Inc’in Aralık 2010 verilerine göre, 746 bin tekil ziyaretçi ile Gençlik Kategorisi’nde 1. sıraya yükseldi. Kategorisinde Türkiye’nin en çok ziyaret edilen sitesi olan Tipeez.com, Türkiye genelinde aralık ayında 366. sırada yer aldı.

Tipeez.com Genel Müdürü Haymi Behar, Tipeez.com’un bir yıl içerisinde İstanbul’dan Van’a kadar Türkiye’nin her şehrinden öğrencileri bir araya getiren bir platform haline geldiğini söyledi. Behar, “Tipeez.com’a her ay 7-14 yaş aralığında 50 binden fazla yeni üye katılıyor. Çocuklar, genellikle haftanın her günü internete giriyor. Okula gitmedikleri ve dışarı çıkmadıkları zamanlarda, boş zamanlarını internette gezinerek değerlendiriyorlar. İnternette günde ortalama 3-4 saat geçiriyorlar. Bu vakitlerinin büyük bir çoğunluğunda da Tipeez’de oyun oynuyorlar, kendi sitelerini yaratıyorlar, sanal dünyada yeni arkadaşlıklar kuruyorlar. Çocuklara sunduğumuz güvenli internet platformumuz Tipeez.com’a ilgi gün geçtikçe artıyor. 2011 sonunda üye sayımızın 1 milyona ulaşacağını öngörüyoruz” dedi.

Tipeez.com, 600 bine yaklaşan üye sayısıyla Türkiye’nin genç nüfusunu buluşturmayı sürdürüyor. Tipeez.com, genç nüfusa sanal alemde isteyebileceği her şeyi yapabileceği bambaşka bir dünya sunuyor. Tipeez, gençlere sanal ortamda maksimum güvenlik sağlıyor.  Portal, gençlere internet kullanımı bilinci aşılayan bir misyon da üstleniyor.

Yorum yazın