Instagram güncellemesi ses ve veri kontrolü getiriyor

Instagram güncellemesi ses ve veri kontrolü getiriyor

Popüler fotoğraf paylaşma platformu Instagram geçen hafta Android ve iOS uygulamalarını güncelledi. Yeni güncelleme iki versiyona da ses ve veri kullanımı kontrolleri getirirken iOS’te mevcut olan fotoğraf düzeltme özelliği Android’de de yerini aldı.

Instagram-thumb-app-updates-635x356 Güncellemeler, uygulamanın iki versiyonunda da videolar için ses ve veri kullanımı kontrolleri içeriyor ve hatta Android versiyon şimdi -iOS’te zaten mevcut olan – fotoğraf düzeltme özelliğine de sahip. Son derece kullanışlı olan bu özellik sayesinde yamuk veya eğri bir fotoğraf çektiğinizde onu yalnızca bir buton dokunuşu ile düzeltebiliyorsunuz.

capture-20131014-170604

Bunun yanı sıra, kullanıcılar artık video seslerini tamamen kapatabilecek ya da telefonlarının ses ayarları ile uyumlu hale getirebilecek. Örneğin telefonunuzun sesi açık olduğunda, sessiz (mute) seçeneğini seçmediğiniz takdirde video otomatik olarak sesli oynayacak. Telefonunuz sessizde olduğu zaman da akışınız sessiz olacak.

Veri kullanımı kontrolleri sayesinde ise kullanıcı, videoların ön yüklemelerinin otomatik olarak ya da sadece telefon sadece Wi-Fi’ya bağlıyken yapılmasına karar verebilecek.

Yorum yazın