Reklamsız Instagram devri kapanıyor

Reklamsız Instagram devri kapanıyor

İnternet kullanıcılarının reklâmlardan yaka silkmesi sosyal ağ şirketlerini durdurmuyor. Pek çok büyük isimden sonra popüler fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram da yakın gelecekte içerik akışında reklamlara yer vereceğini duyurdu.

Instagram-ads-635x356

Özenerek filtrelediğiniz güzel fotoğraflarınızın çok yakında Instagram akışınızda refakatçileri olacak.

Instagram, perşembe günü yakın gelecekte şirketin fotoğraf paylaşma uygulamasında reklamlara yer vereceğini duyurdu. Doğrusu bunun bu kadar zaman alması bile oldukça şaşırtıcı. Facebook’un hızlı manevralarının aksine, yan kuruluşu Instagram işleri ağırdan alıyor gibi görünüyor.

“Takip etmediğiniz markalardan fotoğraf ve videolar görmek sizin için çok yeni olacak, bu yüzden yavaş hareket edeceğiz,” şeklinde yazdı şirket blogunda. “Instagram ailesinin zaten üyesi olan bir grup markadan az miktarda güzel ve yüksek kalite fotoğraflar ile videolar almaya odaklanacağız.”

Instagram reklamlarının görünüşü ne kadar sevimli olursa olsun, reklam oldukları gerçeğini gölgede bırakamayacak. Öyle ki bunun kullanıcılar üzerinde nasıl bir etki yaratacağını da kestirmek zor. Sizce Instagram reklamları fiyaskoyla sonuçlanacak mı yoksa Instagram akışınıza değerli bir içerik katabilecek mi?

Yorum yazın